יתרונות של אחסון אתרים מהיר

לאחר שהאתרים הפכו להיות חלק בלתי נפרד בחיינו הגיע הזמן לדבר על התאמתם לחוויית המשתמש של ימינו והדרך שבה הם חייבים להתאים עצמם לקצב ולדרישות של הגולשים. במצב של היום, כאשר 60-70% מהטראפיק באינטרנט הוא ממכשירים ניידים (סמארטפונים, טאבלטים וכו') ובתחומים מסוימים אף יותר מזה, המהירות היא קריטית. הצרכן נהיה פחות ופחות סבלני ואם האתר שלכם לא ייטען תוך פחות משניות בודדות – הוא יעבור הלאה אל המתחרה. אחסון אתרים מהיר הוא הפתרון שלכם.

מה השתנה בתחום האתרים?

פעם ידענו שזה נחוץ רק לבנות אתר. אחר כך הודיעו לנו שזה חייב להיות מקודם במנועי החיפוש ולהתאים בעיקר לגוגל. אחר כך למדנו שהרספונסיביות היא החשובה ביותר משום שכאמור, אנשים גולשים באתרים שלכם מכל מכשיר שהוא, בעיקר המובייל, ולכן האתר חייב להתאים את עצמו גם לפורמט הזה. לאחר הרספונסיביות באה גם הנגישות.

אחסון אתרים מהיר

אחרי הנגישות בא גם העדפת גוגל לתוכן וידאו, ועוד היד נטויה משום שכעת כמעט כל אתר הופך לחנות אינטרנטית ולכן מוכרח לעמוד בדרישות שלכם ושל הגולשים, אחרת הם יברחו מהאתר שלכם ולא יחזרו. כלומר, אלה דוגמאות לכך שהאתר שלכם חייב בראש ובראשונה להתאים לצרכים ולדרישות שמשתנות מהר מאוד וכמה שיותר מבלי להתעסק בו מלבד עדכונים הכרחיים.

למה נחוץ אחסון מהיר?

אחת הדרכים להבטיח שהאתר שלכם יעמוד בכל הדרישות של הגולשים יחד עם כל הפיתוחים הטכנולוגיים היא פשוט לדאוג לכך שהאתר יהיה מאוחסן על אחסון אתרים מהיר. זה המונח החשוב הבא שבוודאי שמעתם עליו וגם הוא משתנה כל הזמן לפי הדרישות ומתאים את עצמו לכל העומס וההתפתחויות המהירות.

פעם האתרים נדרשו לאחסון שעומד גם בנפח התנועה שלהם וגם בכובד הפיצ'רים והתפקודים שיש בו. היום זה פשוט בלתי אפשרי להפעיל אתר שיהיה באחסון רגיל ולא מהיר, משום שאחסון כזה פוגם מאוד גם ביכולת האתר לענות לצורכי הגולשים בהיענות מהירה וגם ביעילות. אחסון אתרים מהיר של אתר הוא אחסון בשרתים שנמצאים במקום שבו הגושים של האתר חיים, במקרה שלנו פה, בישראל. יש לכך רק יתרונות והם מובאים להלן.

מהם למעשה יתרונות האחסון המהיר של האתר שלכם?

  • מהירות – לא משנה כמה הסיבים האופטיים או המצאות אחרות של מוליכי אותות יתחדשו עלינו, עדיין מהירות האתרים תהיה משמעותית יותר באחסון אתרים בישראל. בגלל זה ממליצים גם לקנות לאתרים ישראליים דומיין עם סיומת .com בעיקר, אלא אם כן יש לזה חשיפה בינלאומית.

  • קידום אתר – מהירות נמדדת גם מבחינת הקידום שלו וגוגל אוהב מאוד אתרים שקל להיכנס אליהם ולתת חוויית גלישה מותאמת לימינו ולא לעבר. קידום אורגני ומהירות אתרים הולכים יד ביד.  במיוחד כיום בעידן ה Mobile First. ככל שעם אחסון אתרים מהיר האתר מגיב מהר יותר הוא מדורג גבוה יותר בעזרת הרובוטים שסורקים זאת. מהירות טעינת אתר נמדדת כל הזמן, וגם אם לכם זה נראה מהיר גוגל יודע לומר עד כמה זה מהיר ואם זו חוויה לא סובייקטיבית.

  • חוויית משתמש – אין דבר יותר מאכזב גולש מאשר גלישה אטית ותקועה. הוא ייטוש את האתר שלכם ולא יחזור ואף עלול להפיץ את אי שביעות הרצון שלו במדיה החברתית. היום אתרים נמדדים לא רק בערך המוצרים שנמכרים בהם אלא גם עד כמה האתר מתאים לאנשים שאין להם כבר סבלנות, יש להם קשב קצר והם מחפשים מהיר וזמין. אל תוותרו על לקוחות רק בגלל אחסון אתרים אטי.

  • התאמה למובייל – אם אתר שנטען באטיות באינטרנט במחשב, תארו לעצמכם מה קורה בטלפון סלולרי, כאשר אנשים נמצאים בקומות שבהם הקליטה לא מהירה והם עושים את מרב הפעילות שלהם במובייל. גם שם אתם עלולים להחמיץ את הקונים שלכם בגלל אחסון אתר מהיר שוויתרתם עליו.

בנוסף לכל זה, חשוב לבחור אחסון אתרים מהיר שמבין היטב את המערכת של האתר שלכם. במידה ויש לכם אתר וורדפרס (המערכת הפופולארית בעולם לבניית אתרים) – כדאי שיהיה לכם אחסון וורדפרס, כזה שמנוהל ברמה מקצועית ויספק לכם חווית גלישה מושלמת.