החל מ- 1 בדצמבר 2022 לא יספק עוד צוות האבטחה של וורדפרס עדכוני אבטחה עבור גרסאות וורדפרס 3.7 עד 4.0. גרסאות אלו של וורדפרס שוחררו לראשונה לפני כשמונה שנים, כך שהרוב המכריע של התקנות וורדפרס מריצות גרסה עדכנית יותר של וורדפרס. על מנת לראות איזו גירסת וורדפרס פועלת באתר, יש להיכנס לפאנל ניהול האתר, ללוח המחוונים הראשי. וורדפרס פרסמו כי התקנות מגירסאות 4.0 ומעלה יקבלו הודעה בתוך התקנת וורדפרס המתריעה לבעלי אתרים שהגרסה שלהם מיושנת ושעדכוני אבטחה פסקו, עם עידוד לעדכן לגרסה העדכנית ביותר. בגרסאות וורדפרס 3.8 – 4.0, גירסת וורדפרס מוצגת בחלק התחתון של הקטע "At a Glance" של לוח המחוונים. בוורדפרס 3.7 הקטע הזה נקרא "Right Now".

עדכוני אבטחה הם תיקונים שנועדו לחסום פגיעויות קריטיות ספציפיות ולכן כל מי שמשתמש בגרסאות המיושנות של וורדפרס יעמיד את האתרים שלו בסיכון לפריצה לאחר תאריך התמיכה הסופי. הסיבה שניתנה להפסקת התמיכה באבטחה, היא על מנת שצוות פיתוח הליבה של וורדפרס יכול להתמקד טוב יותר בעדכון הגרסאות העדכניות ביותר ללא הנטל הכרוך בעדכון גרסאות ישנות יותר. עם זאת, וורדפרס עדיין תספק תמיכת אבטחה עבור גרסה 4.01, אשר שוחררה ב-2015. המשמעות היא שבעלי אתרים המשתמשים בגרסאות ישנות יותר של וורדפרס יכולים לשדרג ל- 4.01 כדי לא להכניס חוסר יציבות לאתרים שלהם בגלל ערכות עיצוב ישנות יותר, פלאגינים או גרסאות PHP שעשויות עדיין להיות בשימוש. חשוב לציין כי בעוד עדכוני אבטחה מועברים לאחור לגרסאות ישנות יותר, עדכוני הקשחת אבטחה (עדכון הקוד כדי להפוך אותו למאובטח יותר) אינם מועברים לאחור לגרסאות ישנות יותר.

מומלץ לכל בעלי אתרי וורדפרס לוודא כי גירסת האתר הינה הגירסה העדכנית. עדכוני אבטחה ועדכוני באגים בגירסאות וורדפרס מאפשרות פעילות תקינה ואבטחה נאותה הן עבור בעלי האתר והן עבור המשתמשים בו. כמו כן מומלץ לוודא כי כל הפלאגינים / תוספים באתר וורדפרס מעודכנים גם הם לגירסתם העדכנית. לפני ביצוע עדכוני גירסא מומלץ לשמור גיבוי של האתר ושל בסיס הנתונים שלו, או לבצע את העדכון בסביבת פיתוח ולא על האתר המבצעי.