חשבון FTP משמש עבור גישה לקבצי האתר באמצעות תוכנות FTP ייעודיות כגון FileZilla. בעת פתיחת תכנית אחסון, שם המשתמש והסיסמא שקיבלתם ל-CPANEL משמשים גם לצורך גישת FTP למנהל הקבצים של האתר. יחד עם זאת, יתכן ונרצה לאפשר למשתמשים נוספים לגשת לקבצי האתר באמצעות FTP, מבלי לאפשר להם גישה פאנל ניהול אחסון האתר -CPANEL. כמו כן, נוכל להגדיר גישת FTP לנתיבים ספציפיים במנהל הקבצים של האתר.

לצורך הקמת חשבון FTP חדש במנהל אחסון האתר, ניכנס למערכת CPANEL ותחת רובריקת Files, נקיש על אייקון FTP Accounts כמודגם להלן:

הקמת חשבון FTP חדש בשרת
image-2571
הקמת חשבון FTP חדש בשרת

נקבל את המסך הבא:

הקמת חשבון FTP חדש בשרת
image-2572
הקמת חשבון FTP חדש בשרת

במסך זה עלינו לבצע מספר הגדרות:

  • שם משתמש: שם משתמש חשבון ה- FTP.
  • סיסמא ואישור סיסמא: סיסמת משתמש חשבון ה- FTP. מומלץ מאד להשתמש במחולל הסיסמאות ליצירת סיסמא חזקה. ניתן לקבל אינדיקציה אודות חוזק הסיסמא.
  • נתיב הכניסה למשתמש FTP: הנתיב בשרת אחסון האתר אליו יוכל המשתמש להיכנס. שימו לב: המשתמש יוכל להיכנס אך ורק לנתיב זה! במידה וברצונכם לאפשר למשתמש לגשת לקבצי האתר, יש למחוק את שם המשתמש בשורת הנתיב!
  • נפח העלאה מקסימלי של משתמש ה- FTP: ניתן להגדיר כי המשתמש יוכל להעלות את נפח האחסון ללא הגבלה, או להגביל אותו לנפח MB הרצוי על ידכם.

בתום הזנת ההגדרות, נלחץ על לחצן Create FTP Account ונקבל באותו מסך את הודעת האישור הבאה:

הקמת חשבון FTP חדש בשרת
image-2573
הקמת חשבון FTP חדש בשרת

ההודעה מאשרת כי חשבון ה- FTP החדש נוצר וניתן לראות את פרטי החשבון מתחת להודעת האישור. לצד פרטי החשבון נמצאים קישורים המאפשרים ביצוע פעולות שונות בחשבון ה- FTP: שינוי סיסמא, שינוי נפח העלאה, מחיקת החשבון וכן – קבלת קונפיגורציות לשימוש בנתוני החשבון באמצעות תוכנות FTP:

הקמת חשבון FTP חדש בשרת
image-2574
הקמת חשבון FTP חדש בשרת

כך למשל נקבל את פרטי חשבון ה- FTP שיצרנו לצורך הזנתם באופן ידני בתוכנות FTP ולחליפין, נוכל להוריד קובץ קונפיגורציות אותו נוכל לטעון ישירות לתוך תוכנת ה- FTP המתאימה.

עוד בנושא