וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולריות בעולם ונכון יהיה לומר שמעל רבע מאתרי האינטרנט בעולם מבוססים על וורדפרס. למרות זאת, עדיין קיימות מספר תפיסות שגויות לגבי אתרי וורדפרס. נציג להלן את התפיסות המוטעות השכיחות ביותר ועבור כל אחת, נציין כמה היא שגויה:

מערכת קוד פתוח שווה בדיוק כמה שהיא עולה

היות ומערכת וורדפרס (בדומה למערכות ניהול תוכן נוספות) מבוססת על קוד פתוח והיא חינמית להורדה ושימוש אישי ומסחרי, נוטים לחשוב שוורדפרס אינה ניחנת באותן איכויות שניתן למצוא במערכות קוד סגור ומערכות אינטרנטיות בתשלום, איכויות כגון: קהילת משתמשים, תמיכה, פיתוח, עדכונים וכדומה. תפיסה זו היא כמובן מוטעית מכיוון שלמערכת וורדפרס קיימת קהילה ענקית של משתמשים ומפתחים אשר דנים כל הזמן בשיפורים, תוספות ותמיכה למשתמשים. כמו כן, לקהילת וורדפרס קיימות פלטפורמות עדכניות לפיתוח עצמאי של תוספים אשר עומדים בסטנדרטים נוקשים של אבטחה ויציבות.

וורדפרס היא בעיקר מערכת לניהול והפעלת אתרי בלוגים

כבר משנת 2003, קיימת תפיסה לפיה אתרי וורדפרס נועדו (או מסוגלים) לבלוגים. מאז עברה וורדפרס תהפוכות, שינויים ושדרוגים אשר הביאו אותה להיות מערכת ניהול תוכן – CMS המסוגלת לתת תשובה לכל קשת אתרי האינטרנט: אתרי וורדפרס לחדשות, בידור, מוזיקה, אפליקציות, ניהול בתי מלון, לימודים מקוונים ועוד. בהיבט זה, ניתן לומר בבטחון מלא כי וורדפרס הינה פלטפורמה גמישה ומגוונת, הן בהיבטים העיצוביים והן בתפעוליים ועל כן עומדת באותה שורה עם פלטפורמות אינטרנטיות איכותיות נוספות הקיימות בשוק.

קשה להתאים אישית אתר וורדפרס

תפיסה זו נובעת מתוך חוסר ידיעה או חוסר הבנה של היררכיית הקבצים היוצרים אתר מערכת וורדפרס. כחלק מהיררכיה זו, וורדפרס עובדת עם תבנית עיצוב. תפקיד תבנית העיצוב הוא ליצור את המסגרת העיצובית של אתר האינטרנט ולאפשר למנהלי האתר להתמקד בתכנים הטקסטואליים והגראפיים המיועדים לגולשים. ברקע, מפעילה תבנית העיצוב את הפרמטרים ואת ההתניות המיועדות ליצור את חווית הגלישה והשימוש באתר הוורדפרס. למרות שתבנית העיצוב "מכתיבה" את הנראות של האתר, קל מאד לבצע בה התאמות ושינויים עבור כל הפרמטרים הויזואליים באתר. חשוב לציין כי לא חובה להיות בעלי ידע, רקע או ניסיון בעיצוב אתרים על מנת לבצע התאמות אלו, מכיוון שוורדפרס מאפשרת גישה ידידותית ונוחה למרבית המרכיבים העיצוביים של האתר. יחד עם זאת, מעט ידע, רקע וניסיון – עשויים להיות לעזר רב כאשר מדובר בהתאמות אישיות מורכבות. לוורדפרס קיימים רכיבים יעודיים אשר תפקידם לעזור בכל שלבי בניית האתר ועיצובו, כגון רכיבי Page Builders המיועדים לקהל משתמשי וורדפרס בכל רמות הידע והניסיון. עובדה זו נועדה גם לסתור תפיסה נוספת, לפיה העיצוב של וורדפרס מיושן. בזכות הגמישות והנגישות הקיימים בוורדפרס, ניתן לעצב את האתר ולהתאים אותו לכל קונספט עיצובי, לכל פלח שוק ולכל מטרה שיווקית ותדמיתית.