בניית אתר וורדפרס יכולה להיות מקור להכנסה כספית עבור בעלי האתר. הבסיס להפיכת אתר וורדפרס כמקור להכנסה כספית נובע ממספר עקרונות יסוד: מוצר / שירות איכותי, תעבורת רשת גבוהה (חשיפה) ותוכן עדכני ומתחדש. יחד עם זאת, מאפשרת מערכת וורדפרס להטמיע מספר תוספים אשר ללא ספק יכולים לסייע ולתרום לחשיפה של האתר במנועי החיפוש ולשיווק המוצר / שירות המהווים את הנדבך המרכזי של האתר.

אחד התוספים החשובים ביותר המסייע לקידום אתר וורדפרס במנועי החיפוש הינו תוסף Yoast SEO. פלאגין וורדפרס זה מיועד לניהול האופטימיזציה של אתר וורדפרס למנועי חיפוש, כאשר השילוב בין תוסף זה עם רכיב WooCommerce – חנות וורדפרס, עשוי להוות מנוע צמיחה כספי של האתר. כאשר מדובר באתר חנות וורדפרס, אין הכוונה רק לאתר המוכר מוצרים שונים או שירותים שונים, אלא גם אתר וורדפרס המוכר מוצרים דיגיטליים להורדה למחשב. פלאגין בשם Easy Digital Downloads מומלץ למטרה זו. סוג מכירה נוסף באתר וורדפרס אשר יכול להפוך את האתר למקור הכנסה כספית הינו מכירה של שיעורים וקורסים מקוונים. תוסף CoursePress למשל, יכול להפוך אתר וורדפרס למוסד לימודים מקוון באמצעות שיעורים, קורסים, מבחנים והסמכות. גם בעלי אתר וורדפרס בתחום היצירה והאומנויות יכולים להינות מפירות אתר וורדפרס כמקור להכנסה כספית, למשל על ידי הטמעה ושילוב חנות Etsy באתר וורדפרס ומכירת מוצרים מחנות Etsy באתר. בנקודה זו מומלץ מאד לקחת בחשבון גם נושא של יצירה ושמירה של לידים לאתר וורדפרס ומומלץ לעשות זאת באמצעות תוסף וורדפרס בשם SumoMe אשר נועד ליצירה וניהול רשימות תפוצה באתר. בתנאי שעומדים כמובן בחוק הספאם, דיוור לרשימות תפוצה מאתר וורדפרס עשוי להגדיל באופן ניכר את המכירות באתר ותוצר לוואי, נוצרת באתר רשימה של לידים אשר באמצעות תפוצה נכונה ושיווק נכון יכולים להוות בסיס להגדלת מעגל המבקרים באתר והרוכשים באתר.

יש לזכור כי חשיפת האתר בצורה נכונה במנועי חיפוש תביא להגדלה של מספר המבקרים באתר, אולם אתר וורדפרס אשר מהירות הטעינה שלו קטנה וכך גם מהירות המעבר בין דפי האתר ותפעול מערכות האתר – עלול לגרום לכך שכל אותם מבקרים רבים לא ימצאו עניין באתר ויעזבו אותו לטובת אתר מתחרה. לפיכך, אחת ההמלצות הגורפות הינה להטמיע באתר וורדפרס את אחד הפלאגינים שנועדו להגדיל את מהירות הטעינה של האתר וכמו כן, לפעול אל מול חברת אחסון האתר על מנת לוודא כי האתר מאוחסן על גבי שרת מבוסס דיסקים SSD ולא דיסקים רגילים.

דרך נוספת להפיכת אתר וורדפרס למקור הכנסה כספית, הוא על ידי השתתפות בתוכנית שותפים: תוכנית שותפים מאפשרת לבעלי אתר וורדפרס לקדם באתר מוצרים ושירותים של חברה אחרת ולזכות עבור כל מכירה – בעמלה. פלאגינים כגון: ThirstyAffiliates, EasyAzon, Amazon Product in a Post Plugin, Auto Affiliate Links – נועדו ליצירה וניהול של תוכניות שותפים באתרי וורדפרס. הפלאגינים הללו נבדקו וזכו לביקורות חיוביות באתר ההורדות של וורדפרס.

כשיטות נוספות, פחות פופולריות אך עדיין רלוונטיות ליצירת הכנסה מאתר וורדפרס, ניתן למנות: הכנסה מפרסום מודעות באתר באמצעות פלאגינים ייעודיים כמו AdRotate Banner Manager, WordPress Ad Widget, SAM Pro – אשר נודעו להצגת מודעות פרסום ובאנרים, ספירת הקלקות עליהם ותחשיב ההכנסות של בעלי אתר וורדפרס אל מול הגופים המפרסמים. הכנסה ממכירת חברות (Membership) באתר וורדפרס יכולה גם היא להוות מקור הכנסה במידה ומדובר כמובן בחברות באתר המציע למשתמשיו תכנים מקוריים, חדשניים ורלוונטיים תמורת תשלום עבור החברות באתר, כאשר התשלום עבור החברות באתר יכול להיות חודשי, שנתי או חד פעמי.