ספקי אחסון (הוסטינג) רבים מציעים אחסון וורדפרס וכולם, בצורה כזו או אחרת, מדברים על רגע האמת כסוג של מצב שכולנו יודעים שצריך להתכונן אליו ולכולנו ברור שמתי שהוא הוא יגיע… אך מה קורה ברגע האמת כשהאתר קרס או נפרץ? האם נפל עלינו עולמנו? כלו כל הקיצים? או שיש פתרון קל, פשוט ידידותי ומובנה במערכת ניהול אחסון האתר? התשובה של Jetpress לשאלה האחרונה – היא כן מוחלט! Jetpress מומחים באחסון אתרים בכלל ואחסון וורדפרס בפרט וכחלק מהמומחיות באחסון וורדפרס, Jetpress מספקים פלטפורמה ייחודית לגיבוי אוטומטי ושחזור אתר הוורדפרס שלכם. אחסון וורדפרס ללא אפשרות שחזור האתר הינו אחסון הלוקה בחסר חמור! אחסון וורדפרס של Jetpress נותן לכם את השקט הנפשי שגם במידה וקרה מקרה של פריצה לאתר, השחתה של האתר או קריסה של האתר מסיבה טכנית כלשהי – תמיד תוכלו לשחזר את האתר מהגיבוי האוטומטי הנוצר במערכת הייחודית של Jetpress.

לפני שנדגים כיצד מתבצע שחזור האתר מגיבוי שבועי במערכת אחסון וורדפרס של Jetpress, נדגיש כי שחזור האתר כולל גם שחזור של כל חשבון האחסון שלכם ולכן, במידה וביצעתם שינוי כלשהו באתר מתאריך הגיבוי האוטומטי האחרון ועד לרגע השחזור, שינויים ועדכונים אלו לא יבואו לידי ביטוי בשחזור. לשם הבהרה: במידה ותאריך הגיבוי האוטומטי האחרון במערכת הינו 20/10/16 בשעה 10:00 ומשעה 12:00 ועד שעה 20:00 באותו יום ביצעתם שינויים ועדכונים באתר ופתאום הוא קרס וברצונכם לשחזרו – כל השינויים שביצעתם באתר ב-8 השעות הללו אינם מגובים ולא ישוחזרו! אותו דבר לגבי תיבות אימייל המנוהלות דרך השרת: במידה ואתם מנהלים את תיבות המייל שלכם דרך השרת (כלומר ניגשים לשרת המייל כדי לקבל ולשלוח דואר) – שחזור החשבון ידרוס את כל השינויים בתיבות המייל החל מתאריך הגיבוי שבחרתם.

כיצד משחזרים אתר וורדפרס מגיבוי אוטומטי?

 ניכנס לפאנל ניהול אחסון וורדפרס – CPANEL ומתוך רובריקת Jetbackup נלחץ על אייקון Full Account Backup כמודגם להלן:

שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי
image-2458
שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי

נקבל את המסך:

שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי
image-2459
שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי

מסך זה מציג את סדרת הגיבויים האוטומטיים האחרונים שבוצעו על ידי מערכת Jetbackup. כעת, על מנת לשחזר את האתר, כל שעליכם לעשות הוא לבחור את התאריך (בדרך כלל התאריך הקרוב ביותר לתאריך היום) שאותו תרצו לשחזר ולהקיש על הקישור Restore המקביל לתאריך הרצוי לקבלת ההודעה הבאה:

שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי
image-2460
שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי

בחלונית זו עליכם לאשר באמצעות סימן V את האזהרה לגבי דריסת שינויים ועדכונים באתר ובתיבות המייל באמצעות שחזור לתאריך שבחרתם. כמו כן תוכלו להזין כתובת אימייל לקבלת הודעה שהשחזור הסתיים וכמובן – על מנת לבצע את השחזור, ללחוץ על לחצן Restore. לאחר מכן יוצג המסך הבא המציין את הסטטוס:

שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי
image-2461
שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי

תהליך שחזור חשבונכם החל וכעת מתבצע. משך השחזור תלוי בנפח אתר הוורדפרס וככל שנפחו גדול יותר, כך יארך משך השחזור.

לתשומת לבכם: בתהליך השחזור, יוצרת המערכת את חשבונכם מחדש ולכן לא תראו שינוי בסטטוס השחזור. לאחר כ-30 דקות מתחילת השחזור יש לבצע יציאה מ- CPANEL וכניסה מחודשת ולבדוק את סטטוס השחזור.

בתום התהליך, יציג המסך את הגיבויים הקיימים עבורכם ללא אינדיקציה כלשהי לגבי סטטוס השחזור:

שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי
image-2462
שיחזור אתר וורדפרס מגיבוי שבועי

תוכלו לבדוק את השחזור באמצעות כניסה לאתר ובדיקה כי כל המערכות בו פועלות באופן תקין.

מידע על גיבוי אתר וורדפרס