סרגל הכלים של וורדפרס הינו בעל מראה סטנדרטי וכולל מכלול פונקציות שבדרך כלל שימושיות מאוד, אז למה להתאים אותו? ובכן, לפעמים הפריסה הסטנדרטית אינה מתאימה לצרכים של כל משתמש או מפתח וורדפרס, כמו למשל: הוספת קישורים למקטעי לוח המחוונים הנמצאים בשימוש תדיר; הוספת קיצורי דרך לניהול חלקים באתר שאינם נמצאים בסרגל הכלים כברירת מחדל; קורה לעיתים שפלאגינים / ערכות עיצוב / כלים של צד שלישי – מוסיפים תפריט או תכונה לסרגל הכלים שלא רוצים שיוצגו בו; יצירת מיתוג לסרגל הכלים כדי ליצור חוויה ממותגת יותר לצוות ניהול האתר או ללקוח; המיקום של סרגל הכלים אינו נוח לזרימת העבודה האישית ורוצים להעביר אותו למיקום שונה מברירת המחדל. בכל מקרה, ביצוע התאמות לסרגל הכלים של וורדפרס יכול לייעל את זרימת העבודה ולשפר את אופן הפעולה של וורדפרס עבור משתמשים, צוותים ומפתחים.

על מנת לבצע התאמות אישיות בסרגל הכלים של ניהול וורדפרס, ניתן לגשת לקובץ functions.php או להוריד את פלאגין Code Snippets אשר מבטל את הצורך להוסיף קטעי קוד מותאמים אישית לקובץ ה- function.php. פלאגין זה מאפשר להרחיב את הפונקציונליות של וורדפרס על ידי הוספת קוד מותאם אישית, תוך עומס מינימלי על האתר. הפלאגין מספק ממשק הכולל אפשרות להפעיל ולבטל קטעי קוד. עורך הטקסט כולל שדות לשם, תיאור המותאם לעורך ויזואלי, תגים המאפשרים לסווג קטעי קוד ועורך קודים מלא. ניתן לייצא קטעים להעברה לאתר אחר ב- JSON לייבוא ​​מאוחר יותר באמצעות פלאגין Code Snippets, או ב- PHP.

במידה ולא רוצים לכתוב קוד מותאם אישית, ישנם שלושה תוספים אפשריים לוורדפרס שהופכים את הוספת הקישורים והתפריטים לסרגל הכלים של וורדפרס לפשוטה: Branda – פלאגין חינמי המאפשר מיתוג מלא והתאמה אישית של  כמעט כל היבט בפאנל הניהול של וורדפרס. התוסף מאפשר לשנות או להסיר לוגו מסרגל הכלים, להוסיף / להסיר קישורים בסרגל הכלים, ובנוסף, יש לו מגוון תכונות התאמה אישית אחרות: ניתן לשנות את המראה של פאנל הניהול, לשנות את מסך הכניסה, ליצור ערכות צבע חדשות, לשנות מיילים של המערכת ועוד. Admin Toolbar Menus – מאפשר להקים שלושה מיקומים שונים של סרגל הכלים בפאנל ניהול וורדפרס. בנוסף, ניתן באמצעותו ליצור תפריטי סרגל כלים מותאמים אישית באמצעות דף תפריטי וורדפרס הסטנדרטיים. הפלאגין כולל תמיכה גם בתפריטים מרובי רמות. מיקומי התפריט נמצאים תחת התפריט הנפתח 'שם האתר', לאורך סרגל הכלים הראשי ותחת התפריט הנפתח החשבון שלי. Toolbar Publish Button – פלאגין אשר פשוט מוסיף את כפתור הפרסום לסרגל הכלים של וורדפרס. בדרך זו, אין צורך לגלול למטה בעמוד כדי להגיע ללחצן פרסם / שמור. פשוט ניגשים אליו בחלק העליון של האתר וממשיכים בעבודה.

בעניין שינוי המראה והתחושה של סרגל הכלים או הוספת מיתוג, להלן שני תוספים המציעים אמצעי פשוט להשגת מראה ספציפי: WP Custom Admin Interface – כפי שהשם שלו מרמז, הפלאגין מקל על יצירת תפריט הניהול וסרגל הכלים של וורדפרס שנראה ומתפקד באופן מותאם אישית. תכונות בולטות של הפלאגין כוללות את היכולת להוסיף או להסיר פריטים מסרגל הכלים, לשנות את הסדר שלהם, את רמת התפריט, כמו גם לשנות את כל הכותרות והקישורים בתוך סרגל הכלים. ניתן אפילו להגדיר תנאי סרגל כלים מותאמים אישית לתפקידי משתמשים ייעודיים. תוסף זה הינו חינמי. Absolutely Glamorous Custom Admin – פלאגין חינמי גם כן אשר מאפשר התאמה אישית קלה של כל לוח המחוונים של וורדפרס, סרגל הכלים של הניהול, התפריטים ומסך הכניסה. ניתן להוסיף, להסיר או להסתיר פריטי תפריט, להסיר את הלוגו של וורדפרס ולהוסיף ערכות צבע וגופנים מותאמים אישית לסרגל הכלים. הפלאגין מאפשר גם ליצור ערכות צבע חדשות לגמרי והיבטים אחרים של לוח המחוונים. לפלאגין זה יכולת ליצור מיתוג מותאם אישית ללוח המחוונים מבחינת דפים מותאמים אישית, גופנים, טקסט, צבעים ותמונות.