אחד הכוחות המניעים העיקריים מאחורי ההצלחה בשיווק דיגיטלי הוא מעורבות הלקוחות. עם זאת, יצירת תוכן מעניין יכולה להיות מאתגרת, כאשר הטמעת סרטונים ותכנים מרשתות חברתיות באתר וורדפרס מספקים אפשרויות נוספות להגיע לקהל היעד הרצוי. אין ספק כי הדבר המושך ביותר את תשומת ליבם של צרכנים הינו וידאו ותכנים מרשתות חברתיות. מלבד מעורבות מעוררת עבור קהל היעד של אתר הוורדפרס, הטמעת סרטונים ופידים ברשתות חברתיות יכולים גם לעזור לייעל את ביצועי האתר ולהגדיל את טווח ההגעה של המותג אותו הוא מייצג. בפוסט זה נדון בהטמעת סרטונים והזנות מדיה חברתית באופן ידני ובעזרת תוסף וורדפרס בשם EmbedSocial.

בדרך כלל, מערכות ניהול תוכן (CMS) כמו וורדפרס מאפשרות להוסיף תוכן לאתר בצורה פשוטה על ידי העלאה ישירה שלו לאתר. בדרך זו שומרים את כל הקבצים בשרת ספק אחסון האתר עם זאת, ישנן מספר מגבלות על אפשרות זו. אם ניקח בחשבון עד כמה קבצי מולטימדיה איכותיים יכולים להיות כבדים, הוספתם לאתר ורודפרס פירושה ניצול מהיר יותר ובלתי יעיל של נפח אחסון האתר (גם אחסון אתרים ללא הגבלת נפח יגביל אחסון קבצי מדיה על מנת שלא להפוך את שרת האחסון ל"מחסן קבצים"). כמו כן, ישנם סוגי תוכן מעניינים אחרים כגון פוסטים ברשתות החברתיות, שאותם לא ניתן להעלות ישירות משרת אחסון האתר. במקרים כאלו, הטמעות מהוות דרך לעקיפת הבעיה.

על ידי הטמעת וידאו והזנות מדיה חברתית, למעשה מציבים תוכן באתר וורדפרס מבלי לאחסן אותו ישירות בשרת אחסון האתר או לקשר תכנים אלו למשאב חיצוני ולגרום ליציאה מהאתר. במילים אחרות, ניתן לשמור על המבקרים באתר זמן רב יותר תוך שיפור חוויית המשתמש (UX). בנוסף, אם מבקרי האתר מחליטים לעקוב אחר התוכן המוטמע בו, הם יכולים בקלות להגיע למקור. קיימות סיבות נוספות להטמעת סרטונים והזנות מדיה חברתית באתר וורדפרס: צפוי שעד שנת 2022, 82% מכל תעבורת האינטרנט הצרכנית תיוצר מצריכת וידאו. ככלל, תוכן משובץ מושך יותר מעורבות מכיוון שהוא בולט ומציע ערך רב יותר. ניתן למטב את ביצועי האתר על ידי הטמעת הסרטונים שלך במקום העלאתם משרת אחסון האתר. בזכות השיתוף שלו, תוכן חברתי מוטמע עשוי להגדיל את טווח ההגעה של המותג המיוצג באתר.

כברירת מחדל, עורך הבלוקים של וורדפרס מאפשר להטמיע כל סוג של תוכן באמצעות בלוק HTML. לשם כך, יש לאתר תחילה את קוד ההטמעה של התוכן אשר נמצא לרוב באפשרויות השיתוף של הפוסט או הסרטון הספציפיים שרוצים להטמיע. ליוטיוב קיים כפתור שיתוף מתחת לסרטון. בנוסף, קיימים תוספים המסייעים בהרחבת פונקציונליות זו. אחת האפשרויות המומלצות היא תוסף וורדפרס בשם EmbedSocial: תוסף זה מאפשר שליטה בכל פעולות ההטמעה ממקום אחד. היתרון העיקרי הוא שניתן לחבר בקלות את עדכוני המדיה החברתית או פלייליסט או ערוץ יוטיוב לאתר וורדפרס. בדרך זו, בכל פעם שמתפרסם תוכן חדש, העדכונים המוטמעים באתר יתעדכנו אוטומטית. על מנת להשתמש הפלאגין יש ליצור חשבון משתמש באתר התוסף. לאחר רישום מתבצעת העברה לדף הבית של הפלאגין, שם ניתן לבחור בין ארבעת הכלים של EmbedSocial אשר נודעו להטמעת ביקורות, עדכוני מדיה חברתית, אלבומי תמונות ופידים מאינסטגרם. קיימת אפשרות להוסיף פידים גם מטיקטוק, VIMEO וטוויטר. כאשר התוסף מותקן ומופעל באתר וורדפרס ניתן להטמיע בקלות את העדכונים שנבחרו על ידי העתקת ה- Short Code ממרכז השליטה של EmbedSocial והדבקתו בפוסטים או בדפי האתר.