פייסבוק פיקסל הוא כלי ניתוח רשמי של פייסבוק. בעוד שגוגל אנליטיקס הינו כלי ניתוח כללי של התעבורה באתר, פייסבוק פיקסל מסייע לבעלי אתרי וורדפרס למדוד, למקד ולשפר את הקמפיינים הפרסומיים בפייסבוק. לאחר הוספת סקריפט ייעודי של פייסבוק פיקסל לאתר וורדפרס ניתן לעקוב אחר שיעורי ההמרות מקמפיינים פרסומיים בפייסבוק (כגון מספר האנשים המבצעים רכישה לאחר הקלקה על מודעת פייסבוק), ליצור קהלים ממוקדים עבור מודעות בפיסבוק ולאמוד מחדש את הקהלים שביקרו בעמוד הפייסבוק וכן, לבצע ופטימיזציה של ההוצאות על קמפיינים פרסומיים (למשל הגדרת הצעת מחיר אוטומטית למיקוד אנשים אשר סביר להניח עבורם כי יבצעו רכישה באתר).

עבור בעלי אתרי וורדפרס אשר מבקשים לקדם את אתר הוורדפרס שלהם בפייסבוק בדרך כלשהי מומלץ להוסיף את פייסבוק פיקסל לאתר על מנת למטב ולנתח את פעולות הפרסום בפייסבוק. לצורך העניין, קיימות שתי דרכים להוספת פייסבוק פיקסל לאתר וורדפרס: באופן ידני (ללא פלאגין) – דורש יצירה של קוד מעקב בפייסבוק ולאחר מכן הוספה של סקריפט ל- Header אתר וורדפרס. התקנה ושימוש בפלאגין Pixel Caffeine מבית AdEspresso – מסייע בהעברת מידע מעקב נוסף לפייסבוק כמו משתמשים הרשומים לאתר הוורדפרס, להגדיר אירועי המרה מותאמים אישית כגון הצגת כתובת אתר ספציפית או לחיצה על קישור וכמו כן, לנצל פונקציונליות כגון קהלים מותאמים אישית מתוך פאנל ניהול וורדפרס.

על מנת לוודא כי פייסבוק פיקסל פועל באתר הוורדפרס, ניתן להשתמש בתוסף הרשמי לדפדפן כרום בשם Facebook Pixel Helper. לאחר התקנת תוסף כרום זה, יש לפתוח את אתר הוורדפרס שאליו נוסף קוד פייסבוק פיקסל וללחוץ על סמל התוסף בדפדפן. במידה ופייסבוק פיקסל פעיל באתר, תתקבל הודעת הצלחה ומידע נוסף אודות הנתונים הנמצאים במעקב, למשל אירועי המרה.

יש לציין כי תוסף WP-Rocket אשר משמש להאצת אתרי וורדפרס, כולל בתוכו אפשרות מובנית לשימוש לוקלי בפייסבוק פיקסל. כמו כן, במידה ומתקבלת הודעת שגיאה באתר וורדפרס: leverage browser caching – הפעלת פייסבוק פיקסל דרך תוסף WP-Rocket עשויה למנוע את הישנותה.