בעיה נפוצה ב- Google Search Console בסריקת אתר וורדפרס עשויה להזהיר מפני "אלמנטים הניתנים ללחיצה קרובים מדי זה לזה", מה שאומר כנראה שהאתר בעייתי לניווט אצל משתמשים ניידים. יש לציין כי לבעיות שימוש במכשירים ניידים עלולה להיות השפעה משמעותית על התעבורה באתר. יותר ממחצית העולם ניגשים לאינטרנט מהמכשירים  הניידים שלהם ולפיכך, חיוני לפתור את שגיאת האלמנטים הניתנים ללחיצה קרובים מדי זה לזה. למרבה המזל, ישנן מספר דרכים בהן ניתן לעשות זאת ולהפוך את אתר הוורדפרס לידידותי יותר לנייד.

מסוף החיפוש של Google יבדוק את כל האלמנטים הניתנים ללחיצה באתר, כגון כפתורים וקישורים. מטרתו היא לוודא שמשתמשים בכשירים יכולים לתקשר בנוחות עם רכיבי האתר באמצעות מגע בלבד ולא באמצעות מקלדת או עכבר. במידה ו- Google Search Console קובע כי האלמנטים הניתנים ללחיצה מהווים אתגר למשתמשים ניידים, הוא יציג את השגיאה "אלמנטים הניתנים ללחיצה קרובים זה לזה" בדוח הסיכום. שגיאת האלמנטים הניתנים ללחיצה היא אזהרה המצביעה על כך שאלמנטים הניתנים לניצול באתר הוורדפרס קטנים מכדי שמשתמשים ניידים יוכלו לתקשר איתם בנוחות. לחליפין, יכול להיות שהם גדולים מספיק, אך ממוקמים קרוב מדי לגורמים שכנים. אם כפתורים, קישורים ופריטים ניתנים ללחיצה מתקבצים קרוב מדי זה לזה, המשתמשים מסתכנים בהקשה על אלמנטים לא נכונים, מה שפוגע בחוויית המשתמש (UX). נציין, כי פתרון בעיה זו יכול גם לשפר את הנגישות של האתר: לדוגמה, אנשים עם בעיות מיומנות עשויים להעריך רווח נוסף בין אלמנטים אינטראקטיביים. לעומת זאת, משתמשים עם בעיות הקשורות לראייה עשויים לנווט ביתר קלות ולקיים אינטראקציה עם לחצנים וקישורים גדולים ומוגדרים בבירור.

זיהוי חלק מהסיבות השגרתיות והפוטנציאליות להתרחשות השגיאה "אלמנטים הניתנים ללחיצה קרובים מדי זה לזה", עשוי לעזור לבעלי אתר וורדפרס להבין טוב יותר מדוע האתר נתקל בבעיות שימושיות לנייד וגם יעזור לקבוע כיצד לפתור את הבעיה. גורמים שונים יכולים ליצור את השגיאה "אלמנטים הניתנים ללחיצה קרובים מדי זה לזה". לפעמים זה רק בגלל שגוגל לא הצליח לקבל את המשאבים הדרושים במהלך העיבוד. אם זה המקרה, יש לנסות להשתמש במבחן המותאם לנייד ולראות אם הוא עובר. אם כן, אפשר כנראה להתעלם מזה. לעומת זאת, בעיה זו עשויה לנבוע גם מעיצוב אתר וורדפרס: לדוגמא, כאשר מנסים לדחוס יותר מדי אלמנטים אינטראקטיביים לדף אינטרנט יחיד, ייתכן שתוצג שגיאת השימושיות הזו. סיבה נוספת לשגיאת האלמנטים הניתנים ללחיצה היא שיש בעיה בתגובת הנייד בעיצוב האתר: האתר צריך להיות גמיש ולהתאים באופן אוטומטי כך שיתאים למכשיר הספציפי של המבקר כדי לספק את ה- UX הטוב ביותר האפשרי. עם זאת, במידה והאתר אינו רספונסיבי ב- 100%, הדבר עלול לגרום לבעיות שימושיות: אם האתר אינו רספונסיבי ב- 100%, חלקים ממנו עשויים להיראות מתוחים, מכווצים או מעוותים על גבי מסכים ספציפיים.