ניכר כי נתח אתרי וורדפרס בעולם כבר עולה על 25% והשימוש בוורדפרס רק הולך ועולה. יחד עם זאת, נשאלת השאלה האם וורדפרס יכולה להתאים לחברות גדולות וחברות ענק, באותה מידה שהיא מתאימה לפלח המשתמשים הממוצע שלה? התשובה היא כן. סקטור החברות הגדולות וחברות הענק עושה שימוש בפלטפורמת וורדפרס וניתן למנות אתרים כגון: The Wall Street Journal, The New York Times Company, Reuters, Forbes, Harvard Business Review ועוד רבים אחרים המבוססים על וורדפרס.

כשאנו מדברים על חברות גדולות וחברות ענק, הכוונה היא לרוב לעסקים בינלאומיים אשר נשענים על אלפי דפים באתר, רב לשוניות, מערכות תפעוליות מגוונות ותעבורה גבוהה מאד. מצב זה, אשר לעיתים קרובות גם משלב צורך של עבודה במקביל על אתר הוורדפרס ממקומות שונים בעולם, דורש מוורדפרס יכולות ביצועיות ברמה הגבוהה ביותר. בין הדרישות מאתר וורדפרס במישור חברות הענק, ניתן לציין:

מהימנות גבוהה: עדכוני גירסה לא יפגעו בקוד הקיים וטכנולוגיה כמו Json Rest API מאפשרים לוורדפרס להתכוונן לעתיד הטכנולוגי ואף למעבר לזה הנראה לעין. כמו כן, תדירות עדכוני האבטחה של וורדפרס מבטיחים מניעה של כל פרצת אבטחה.

גמישות ומודולריות: וורדפרס ניחנת במערך נראות ותפעול גמישים, הן עבור מפתחי האתר והן עבור הגולשים או המשתמשים הרשומים באתר. היכולת להתאים באופן תדיר את מאפייני הנראות והתפעול של אתר וורדפרס, הם למעשה אבני היסוד עליהן נשענים אתרי וורדפרס קונבנציונליים ואתרי וורדפרס של חברות ענק. נציין בנקודה זו גם את היכולת של וורדפרס לנהל מולטי אתרים מתוך אתר וורדפרס אחד – ניהול מערך אתרי וורדפרס מתוך פאנל ניהול אחד.

יתרונות קוד פתוח: וורדפרס היא CMS בקוד פתוח, דבר העניק לה את כל היתרונות של עולם הקוד הפתוח, לרבות היתרונות של Linux, אשר חברות כמו גוגל ופייסבוק כבר מאמצות יותר ויותר מאפיינים שלה. מעבר לאפשרות ההתאמה האישית של הקוד הפתוח בוורדפרס, המערכת ניתנת להפעלה על מגוון עצום של קונפיגורציות שרתי אינטרנט.

עבודת צוות ומיקוד בתוכן: וורדפרס מאפשרת למספר גדול של מנהלי מערכת לעבוד במקביל על תכני האתר, כאשר המיקוד בעבודת הצוות הוא על תכני אתר הוורדפרס והאופטימיזציה שלהם הן למנועי החיפוש והן לגולשים ולמשתמשים הרשומים באתר. כמובן, וורדפרס מאפשרת הגדרה שונה לכל מנהל מערכת, כך שהגישה של מנהלי המערכת לאזורי תוכן באתר מותנית בהרשאות אשר הוגדרו להם. בצורה זו נשמרת רמה גבוהה של אבטחת מידע, גם כאשר אתר הוורדפרס הינו פרי עדכון מסיבי של עורכי תוכן סביב העולם.

בינלאומיות: וורדפרס זמינה כיום ביותר מ-100 שפות. החל מגירסה 4.7 יכול כל משתמש לבחור את שפת האתר ואת שפת פאנל ניהול האתר ובאופן זה, ניתנת האפשרות למספר גדול של עורכי תוכן, גולשים ומשתמשים רשומים – לעשות שימוש באתר הוורדפרס בשפה המתאימה להם.