עריכת אתר מלא FSE – Full Site Editing מייצגת שינוי עצום באופן בו משתמשי וורדפרס מתכננים ומפתחים אתרים, אולם כאשר שוחררה גירסת וורדפרס 5.6 נשלח, התכונה המיוחלת הזו לא נכללה בגירסה. למרבה המזל יש דרך לגשת לעורך האתר המלא בעזרת קצת עזרה מתוסף גוטנברג וערכת עיצוב וורדפרס ניסיונית, ניתן לגשת כבר היום למהדורת בטא של FSE. זוהי הזדמנות מעולה לבדוק את השלב הבא בעיצוב וורדפרס לפני שהוא משוחרר רשמית לשימוש קהילת וורדפרס.

אתר וורדפרס טיפוסי מורכב מאלמנטים גלובליים ורכיבי עמודים. אלמנטים גלובליים הם אלו המופיעים ברחבי האתר, כגון כותרת עליונה וכותרת תחתונה. לעתים קרובות הם נוצרים על ידי ערכת העיצוב של האתר וניתן לבצע בהם שינויים באמצעות ההתאמה האישית של וורדפרס. לעומת זאת, הוספה של אלמנטים לעמוד ספציפי מתבצעת באמצעות עורך וורדפרס: טקסט, תמונות וסרטונים. תכונת העריכה המלאה של אתר וורדפרס (FSE) נועדה לספק ממשק יחיד בו ניתן להוסיף גם אלמנטים גלובליים וגם רכיבי עמוד. תכונה זו תסלול את הדרך לבניית אתרי וורדפרס שלמים באמצעות בלוקים של עורך גוטנברג בלבד. כהכנה לשיטת עבודה זו, עסקו מפתחי גוטנברג ביצירת ספרייה של בלוקים לבניית אתרים, כולל כותרת אתר, כותרות פוסטים, הערות ותכני פוסטים.

כשלב הבא במסע מבוסס הבלוק של וורדפרס, עשוי FSE לספק יתרונות רבים עוד יותר. ראשית, התכונה החדשה מבטיחה להציע גמישות רבה יותר באשר לעיצוב ובניית פריסות דפי האתר, לדוגמה, ניתן יהיה להשתמש בעורך האתר המלא כדי להגדיר את כותרת האתר. לאחר מכן ניתן יהיה לעקוף כותרת זו עבור עמודים ספציפיים לפי הצורך. FSE עשוי גם להקל על תכנון ובניית אתר וורדפרס: באמצעות גוטנברג ניתן יהיה לבצע שינויים גלובליים וכן שינוי דפים ספציפיים מאותו ממשק, כך שזרימת העבודה תהיה טובה יותר ולא יהיה צורך "לתזז" בין העורך להגדרות וורדפרס. המשמעות – חסכון משמעותי בזמן עבודה.

בשלב זה, מומלץ להעביר את אתר הוורדפרס לסביבת Staging או סביבת טסט בשרת מקומי לפני תחילת העבודה עם FSE. כתנאים מקדימים נוספים יש לוודא כי גירסת וורדפרס הינה 5.6 ומעלה והאתר פועל תחת גירסת PHP 7.3. יש להתקין את פלאגין גוטנברג ואת ערכת העיצוב TT1 Blocks theme שהיא למעשה גירסה ניסיונית מבוססת בלוקים של ערכת העיצוב Twenty Twenty-One. כעת ניתן לבצע עריכה של כל האתר מהצד הקדמי שלו.