גוגל ומנועי חיפוש נוספים "דוחפים" בעלי אתרים להתקין ולהפעיל SSL ולהציג את אתריהם תחת כתובת https. ה- S לאחר http מסמלת כי האתר פועל תחת שכבת SSL – Secure Socket Layer. בקרוב, יתחיל מנוע החיפוש של גוגל לסמן אתרים על ידי הצגת אזהרה שהאתר "לא מאובטח". מומלץ לבעלי אתרי וורדפרס להתקין SSL בכל אתרי וורדפרס!

אתרי וורדפרס אשר יופעלו תחת https ידורגו גבוה יותר בתוצאות החיפוש של גוגל. עובדה זו חשובה מאד לכל בעלי אתרי וורדפרס אשר שואפים לאופטימיזציה של האתרים שלהם למנועי חיפוש, היות ואתרי וורדפרס אשר לא יאובטחו תחת https, יקטן מאד הסיכוי שלהם לדירוג גבוה בדפי תוצאות מנועי החיפוש. במידה ואתר וורדפרס מכיל טפסים להזנת פרטי כרטיס אשראי או שדות קלט לסיסמאות ומידע אישי, אך האתר פועל ללא תעודת SSL, הדבר מעמיד את משתמשי האתר בסיכון אבטחה. זוהי למעשה הדרך של גוגל לתמרץ שיטות אבטחה טובות, אולם דרך זו לא נועדה רק לתגמל, אלא גם להעניש את בעלי האתרים אשר אינם נוקטים באמצעי אבטחה.

ייתכן מאד שמשתמשי אתר וורדפרס לא ירצו להישאר באתר כאשר הם יראו אזהרה בדפדפן שהאתר אינו מאובטח ועובדה זו נכונה על אחת כמה וכמה עבור אתרי וורדפרס העוסקים במסחר מקוון. רוב הסיכויים הינם שמשתמשי אתר וורדפרס לא יהיו מוכנים לבצע רכישה באתר המציג אזהרה שאינו מאובטח, גם אם דף הקופה עצמו מאובטח! יש לציין כי SSL אינו מגן רק על התעבורה באתר וורדפרס דינאמי כמו אתר מסחר מקוון. מיתוס זה אינו נכון: לא רק שדפדפנים ומנועי חיפוש מעדיפים אתרים המשתמשים ב- https גם כשמדובר באתרי תדמית, ההגנה על תעבורת המידע באתרי תדמית חשובה לא פחות, היות והיא מצפינה את כלל התעבורה ולא רק את המידע העובר בין האתר למשתמש ולהיפך. הגנה זו נקראת הגנה מפני התקפות יירוט של Man In The Middle.

חשוב להגדיר SSL לאתרי וורדפרס בצורה נכונה, כך שלא ייווצר מצב בו קיים תוכן מעורב (למשל עמוד ראשי תחת https ושאר עמודי האתר תחת http). תוכן מעורב יכול לקרות גם כאשר משאבים בעמודי האתר (תמונות למשל) מקבלות הפנייה (Source) שאינו https. תיקון של תוכן מעורב עלול להיות תהליך מסובך ולעיתים קרובות הסיבה העיקרית שאתר וורדפרס אינו יכול לפעול תחת SSL, היא בגלל תוכן מעורב.

ספקי אחסון אתרים רבים כבר מאפשרים שימוש בתעודת SSL חינמית המחדשת באופן אוטומטי. תעודת SSL מסוג Lets Encrypt הינה מושלמת לאבטחת אתר והיא חינם! Jetpress מספקת ללקוחותיה אפשרות להשתמש בתעודות SSL חינם!