מודולריות וגמישות הן שתי הסיבות העיקריות להצלחת וורדפרס בעולם אתרי האינטרנט: מגוון רחב של ערכות עיצוב ותוספים – פלאגינים המאפשרים יחד לבנות כל סוג של אתר אינטרנט. ללא ספק, אינדקס וורדפרס מהווה חלק מרכזי בחיי משתמשי ומפתחי וורדפרס, אך עם זאת, הוא אינו המקום היחיד בו ניתן למצוא רכיבי וורדפרס היות וקיימים אתרים רבים המציעים רכישה של ערכות עיצוב ותוספים למערכת.

ערכות עיצוב ופלאגינים – אלטרנטיבות לאינדקס וורדפרס

GavickPro – החברה מתמחה בערכות עיצוב לאתרי וורדפרס ובתבניות עיצוב לאתרי ג'ומלה. ניתן למצוא ערכות פרמיום וערכות חימניות. נדרשת הרשמה ורכישת תוכניות שונות על בסיס תמחור בהתאם.

RocketTheme – בעוד שנדמה כאילו תחום העיסוק המרכזי של האתר הוא תבניות עיצוב ג'ומלה, ניתן למצוא גם ערכות עיצוב לאתרי וורדפרס ופלאגינים לוורדפרס. הרכישה מותנית בהרשמה לאתר ורכישת מנוי.

תוספים לאתרי וורדפרס

Theme Forest – הספק הגדול ביותר של ערכות עיצוב לאתרי וורדפרס ויש לציין כי היא נחשבת לאחת החברות המצליחות ביותר בתחום וורדפרס. מלבד זאת, Theme Forest מספקת ערכות עיצוב זולות יחסית ומאפשרת למפתחי ערכות עיצוב וורדפרס למכרו את פרי עבודתם.

WooCommerce – ידוע בעיקר בתור תוסף מסחר אלקטרוני מוביל לאתרי וורדפרס ועם זאת, האתר מציע גם הרחבות (חלק מהם בחינם).

iThemes – חברה ידועה בתחום וורדפרס. מספקים תוסף אבטחה מצוין, אך למרות השם, ערכות עיצוב אינן תחום הפעילות המרכזי שלהם.

MOJO Marketplace – שוק נוסף לרכישת ערכות עיצוב וורדפרס ותבניות עיצוב עבור פלטפורמות אחרות. האתר כולל גם פלאגינים לוורדפרס.

Tribulant Software – ספק תוספי וורדפרס: מלאי האתר שלהם כולל תוספים עבור SSL, דיוור, מסחר מקוון, שאלות נפוצות, מצגות ועוד.

Creative Market – שוק פופולרי עבור מוצרים דיגיטליים, כולל ערכות עיצוב ותוספי וורדפרס. רמות מחירים נמוכות יחסית ומוניטין טוב.

WP Engine Solution Center – אתר זה יצר מקום כדאי מאד למציאת פלאגינים איכותיים לאתרי וורדפרס. כל פלאגין של וורדפרס נבדק וקל להתמצא באתר בזכות חלוקתו לקטגוריות כגון: אבטחת וורדפרס, תוכן וורדפרס, מסחר מקוון לוורדפרס וכדומה.

ThemeIsle – חברה המציעה ערכות עיצוב חינמיות וערכות עיצוב בתשלום עבור אתרי וורדפרס, כנ"ל לגבי פלאגינים לוורדפרס. טוענים למעל ל- 470,000 משתמשי וורדפרס ומשווקים תוכניות רכישה עבוד דומיין אחד או יותר לתקופה של שנה.

TeslaThemes – יצרן פרימיום של ערכות עיצוב וורדפרס כרגע עם 67 תבניות עיצוב למטרות שונות, החברה נחשבת מהימנה ובעלת תמחור תחרותי.