גירסת וורדפרס 4.9.7 זמינה כעת להורדה ושימוש חברי קהילת וורדפרס. גירסה זו כוללת עדכוני אבטחה ותחזוקה – מומלץ לעדכן את כל אתרי וורדפרס לגירסה העדכנית 4.9.7. יש לציין כי גירסת וורדפרס 4.9.6 עלולה להיות מושפעת מבעיית מדיה אשר עלולה לאפשר למשתמש בעל הרשאות מסוימות לנסות למחוק קבצים הממוקמים מחוץ לספריית ההעלאות.

סך הכל תוקנו 17 בעיות אבטחה ובאגים שהתגלו במערכת, לרבות: שיפור הטיפול במטמון עבור שאילתות, ניקוי עוגיה לאחר שליחת סיסמא, מתן אפשרות לתגי HTML בסיסיים בתיאורי סרגל הצד על מסך מנהל הישומונים, ווידוא שתוכן מדיניות הפרטיות המוגדר כברירת מחדל אינו גורם לשגיאה בעת עדכון כללים חדשים.

האינטרנט לא נבנה מלכתחילה כשהוא מציב את פרטיות הגולשים במקום הראשון, גם וורדפרס לא נבנתה כך מלכתחילה. אולם וורדפרס מציבה סטנדרטים גבוהים ברשת האינטרנט לקראת הצבת פרטיות הגולשים במקום הראשון. וורדפרס, כבר בגירסה 4.9.6 שוחררה לשימוש קהילת וורדפרס כשהיא בעלת תכונות חדשות הקשורות לפרטיות משתמשי האתר. גירסת וורדפרס זו כוללת כלים המסייעים בעמידה בתקנות החדשות של האיחוד האירופי – GDPR, אשר מעניקות למשתמשי האינטרנט אזרחי האיחוד האירופי את הזכות לבקש מבעלי אתרים לדעת מהם הנתונים אשר נאספו אודותיהם, הסכמה מראש של המשתמשים באשר לאופן בו נאספים הנתונים, כיצד נתונים אלו באים לידי שימוש ו/או משותפים עם צד שלישי וכן, למחוק נתונים אלו.

וורדפרס משתמשת בתפקידה כ- CMS מוביל ובנתח השוק שלה כדי להפוך את פרטיות משתמשי אתרי וורדפרס לערך, למהות חינוכית ולדרישת פיתוח בסיסית ומובנית. וורדפרס הינה בבחינת צעד חשוב להפיכת האינטרנט למקום המכבד פרטיות.