גירסה 5.1 של וורדפרס זכתה לשם "בטי" לכבוד זמרת הג'אז זוכת השבחים Betty Carter. גירסת וורדפרס זו זמינה להורדה ושימוש עבור קהילת וורדפרס. בעקבות וורדפרס 5.0 – עדכון גירסה משמעותי אשר הציג את עורך הבלוקים, מתמקדת גירסת וורדפרס 5.1 בעיקר בצחצוח וליטוש מעטפת הביצועים של עורך הבלוקים וכך סוללת את הדרך לוורדפרס כמערכת ניהול תוכן טובה יותר, מהירה יותר ומאובטחת יותר. גירסת וורדפרס 5.1 מהווה מערך כלים חיוני למנהלי אתרי וורדפרס ומפתחי וורדפרס.

גירסת וורדפרס 5.1 מציגה את תכונות הבריאות של וורדפרס הכוללות מאפייני אבטחה ושיפור מהירות טעינה ולפיכך, וורדפרס תתחיל להציג הודעות למנהלי אתרי וורדפרס המפעילים גירסאות מיושנות של PHP – שפת התכנות העומדת מאחורי וורדפרס. כמו כן, בזמן התקנת תוספי וורדפרס חדשים, מנגנון תכונות הבריאות יבדוק אותם אל מול גירסת ה- PHP הפועלת בשרת אחסון וורדפרס. עבור פלאגין הדורש גירסת PHP שאינה תואמת את דרישות וורדפרס, לא תתאפשר התקנתו באתר.

עורך הבלוקים החדש של וורדפרס ממשיך להשתפר ובאופן משמעותי. גירסת וורדפרס 5.1 כוללת שיפורים בביצועי עורך הבלוקים כגון התחלת עבודה מהירה יותר והקלדה חלקה יותר.

גירסת וורדפרס 5.1 מציגה טבלת בסיס נתונים חדשה לאחסון מטה-נתונים המשוייכים לאתר וזו מאפשרת אחסון של נתוני אתר כלליים בהקשר של ריבוי אתרים. ה- API של ה- Cron עודכן בפונקציות חדשות אשר נועדו לסייע בהצגת נתונים וכולל מסננים חדשים לשינוי אחסון ה- Cron. גירסת וורדפרס 5.1 כוללת אפשרות חדשה לבניית JavaScript, בזכות ארגון מחדש משמעותי של הקוד, שהחל בגירסה 5.0.

מומלץ לכל בעלי אתרי וורדפרס לעדכן את גירסאות האתרים לגירסה הנוכחית – 5.1.