גרסה 5.2 של וורדפרס, נקראת בשם "ג'אקו" לכבודו של בסיסט הג'אז המהפכני ג'אקו פסטוריוס. גירסת וורדפרס 5.2 זמינה כעת להורדה או עדכון דרך לוח הבקרה של פאנל ניהול וורדפרס.

גירסה זו של וורדפרס כוללת את תכונות הבריאות שהוכנסו בגירסת וורדפרס 5.1, כאשר בגירסה הנוכחית נוספו שני עמודים חדשים המסייעים באיתור בעיות תצוה נפוצות. יש לציין כי אפשרות זו מהווה מקום נוסף עבור מפתחי וורדפרס לכלול מידע אודות באגים עבור בעלי האתר או מי שאמונים על תחזוקתו השוטפת.

עדכון גירסה 5.2 ממוקד לאדמיניסטורים והוא מאפשר למנהלי האתר לתקן או לנהל באופן בטוח שגיאות קטלניות ללא צורך בסיוע מצד מפתחי וורדפרס, לרבות טיפול טוב יותר במה שמכונה "מסך לבן של מוות" וכיצד להיכנס למצב התאוששות תוך כדי השהיית תוספים או ערכות עיצוב הגורמות לשגיאות.

עדכוני נגישות: מספר שינויים פועלים יחד כדי לשפר את הקישוריות ואת זרימת הניווט של המקלדת לאלו המשתמשים בקוראי מסך ובטכנולוגיות מסייעות אחרות.

אייקונים חדשים בלוח המחוונים: 13 אייקונים חדשים כולל אינסטגרם, חבילה של אייקונים עבור BuddyPress, ואייקונים של כדור הארץ הסתובב.

בדיקות תאימות פלאגין: וורדפרס יוכל כעת לקבוע לקבוע באופן אוטומטי אם גירסת ה- PHP של האתר תואמת את הפלאגין המותקן. במידה והפלאגין דוש גירסה גבוהה יות של PHP מאש זו שבה האתר משתמש, וורדפרס לא יאפשר להפעיל אותו על מנת למנוע שגיאות תאימות.

גירסת PHP המינימלית הנתמכת עבור וורדפרס 5.2 הינה 5.6.20.

תבנית חדשה של עיצוב דף, פונקציה מותנית ושני קלאסים של CSS – הופכים את העיצוב וההתאמה אישית של דף מדיניות הפרטיות לקלה יותר.

גירסת וורדפרס 5.2 מציגה וו wp_body_open, אשר מאפשר לערכות עיצוב לתמוך בהזרקות קוד בתחילת אלמנט <body>.

עם תוספת של קונפיגורציות webpack ו- Babel בחבילת WordPress/scripts, מפתחי וורדפרס אינם צריכים לחשוש יותר מבניית כלים מורכבים ב- JavaScript.