גירסה 5.4 של וורדפרס נקראת Adderley לכבודו של Nat Adderley – חצוצרן ג'אז אמריקאי שחי בין השנים 1931 – 2000. גירסת וורדפרס זו זמינה כעת להורדה ושימוש קהילת וורדפרס ברחבי העולם. מומלץ לכל בעלי אתר וורדפרס לעדכן את האתר לגירסתו העדכנית 5.4.

כל מהדורה משמעותית מוסיפה יותר לעורך הבלוקים של וורדפרס: דרכים נוספות לגרום לפוסטים ודפים לעורר עניין באמצעות תמונות, דרכים נוספות להגדיל את מספר המבקרים באתר הוורדפרס ולעורר את מעורבותם, דרכים נוספות להפוך את חזון האתר לממשי ולהציב בלוקים במקום המושלם. זאת ועוד, מהירות רבה יותר כך שניתן לבנות קטעים או גלריות, או פשוט להקליד תוכן באופן זורם ואינטואיטיבי. שני בלוקים חדשים: סמלים וכפתורים חברתיים הופכים הוספת תכונות אינטראקטיביות למהירה וקלה. דרכים חדשות לעבודה עם צבעים: מעבר צבע בגוש הכפתורים והכיסוי, גישה לסרגל הכלים לאפשרויות צבע בבלוקים של טקסט עשיר ולראשונה אפשרויות צבע העמודות. גרסה 5.4 של וורדפרס מייעלת גם את תהליך ההצבה והחלפת המולטימדיה בכל בלוק.

גירסה 5.4 של וורדפרס מציגה ממשק משתמש נקי יותר, ניווט ברור יותר, ניווט בלוקים ברור יותר עם פירורי לחם לבלוקים וכן אפשרות בחירה קלה יותר ברגע בזמן ניווט באמצעות המקלדת. מהירות: טעינה מהירה יותר ב- 14% של העורך! טיפים אינם קיימים יותר ובמקומם חלון הדרכה אותו ניתן להעלות רק כשזקוקים לו.

שיפורים בפרטיות: וורדפרס 5.4 מסייע במגוון סוגיות פרטיות, כך שכשמשתמשים ובעלי עניין שואלים לגבי ציות לרגולציה, או כיצד מטפל האתר בנתוני משתמשים, התשובות לכך צריכות להגיע הרבה יותר בקלות. ייצוא נתונים אישיים כולל כעת מידע על פעילויות באתר ונתוני מיקום של משתמשים מהווידג'ט של אירועי הקהילה. כמו כן, ניתן כעת לראות התקדמות בזמן עיבוד בקשות ייצוא ומחיקה באמצעות כלי הפרטיות.

עבור מפתחי וורדפרס: הוספה קלה וידידותית של שדות מותאמים אישית לפריטי תפריט – שתי פעולות חדשות מאפשרות להוסיף שדות מותאמים אישית לפריטי תפריט – ללא תוסף וללא כתיבת הליכונים בהתאמה אישית. עיצוב בלוקים: היצוב פשוט יותר, ממשקי API ואפשרויות שילוב חכמות. עבור בוני תוספים לוורדפרס – ניתן כעת ליצור אוספים של בלוקים לפי שמות על פני קטגוריות – דרך טובה להשיג ניראות משופרת של המותג.