אתר קהילת וורדפרס מודיע על שחרור גירסת וורדפרס 5.5. גירסה זו נקראת Eckstine – על שמו של בילי אקסטין זמר הג'ז האמריקאי. בגירסת וורדפרס 5.5 ניתן דגש על מספר נושאים:

מהירות – פוסטים ודפים נטענים מהר יותר בזכות Lazy Load של תמונות: תמונות בדפים ופוסטים מספקות מידע משמעותי נוסף לתוכן הטקסטואלי אולם הן עלולות להאט את מהירות הטעינה של הדף או הפוסט. בגירסת וורדפרס 5.5 התמונות ממתינות לטעינתן עד הרגע שגלילת הדף מגיעה אליהן. המונח הטכני למצב זה הינו "טעינה עצלה". בתצוגת דפי וורדפרס במכשירים ניידים, טעינה עצלה עשויה למנוע מהדפדפן לטעון קבצים המיועדים לתצוגה במכשירים אחרים, דבר העשוי לחסוך לגולשים זמן טעינה וחסכון בסוללה.

חיפוש – מערכת Sitemap (מפת אתר) חדשה: אתרי וורדפרס עובדים היטב עם מנועי חיפוש וכעת, כברירת מחדל, וורדפרס 5.5 כולל מפת אתר XML המסייעת לגוגל ומנועי חיפוש אחרים לגלות את הדפים החשובים ביותר באתר וזאת ברגע שהדפים מפורסמים. בצורה זו, עולה הסיכוי שאתר הוורדפרס יימצא מוקדם יותר על ידי משתמשים ולקוחות פוטנציאליים. המשמעות הינה פינוי זמן לבעלי האתר לעסוק במכירות ושיווק, העלאת יחסי ההמרה והגדלת מחזורי המכירות.

אבטחה – בגירסת וורדפרס 5.5 ניתן לבחור באפשרות של עדכון תוספים וערכות עיצוב באופן אוטומטי, או לבחור בביצוע עדכונים יזומים בלבד. בחירה בביצוע עדכונים אוטומטיים לוורדפרס תבטיח כי האתר מריץ את הקוד העדכני ביותר של וורדפרס, פלאגינים וערכות עיצוב. כמו כן, ניתן להפעיל או לבטל עדכונים אוטומטיים בעל עת עבור כל תוסף או ערכת עיצוב המותקנים באתר. עדכון יזום יתבצע על ידי העלאת קבצי ZIP.

עורך הבלוקים – הגירסה העדכנית של וורדפרס כוללת רשימה ארוכה של תכונות חדשות בעורך הבלוקים. לדוגמה: דפוסי בלוק הופכים עבודת הפיתוח ועיצוב האתר לפשוטה ומהנה בזכות אפשרות ליצור מערכים מורבים ומושכים תוך שילוב והתאמה של טקסטים ומדיה. ספריית הבלוקים החדשה מובנית ישירות בעורך הבלוקים, כך שניתן להתקין סוגי בלוקים חדשים באתר מבלי לצאת מהעורך. עריכת תמונות מוטבעת: חיתוך, סיבוב והתאמה של תמונות ישירות מבלוק התמונה.

נגישות – כל גירסת וורדפרס מוסיפה שיפורים לחוויית פרסום נגישה והדבר נכון גם לגירסת וורדפרס 5.5 בה למשל ניתן כעת להעתיק קישורים במסכי מדיה ודיאלוגים מודאליים באמצעות כפתור, במקום לנסות להדגיש שורת טקסט. קיימת גם אפשרות להזיז תיבות מטא באמצעות המקלדת ולערוך תמונות בוורדפרס באמצעות מכשיר עזר, מכיוון שהוא יכול לקרוא את ההוראות בעורך התמונות.

יש לציין כי וורדפרס 5.5 כוללת גם מגוון שיפורים עבור מפתחי וורדפרס. בכל מקרה, מומלץ לכל משתמשי וורדפרס לעדכן לגירסת וורדפרס העדכנית 5.5.