וורדפרס מציגה את "סימון" – גירסת וורדפרס 5.6, המהדורה האחרונה והגדולה ביותר של מערכת ניהול התוכן וורדפרס. גירסה זו נקראית על שם הזמרת האגדית נינה סימון. עדכון וורדפרס 5.6 מאפשר אינספור דרכים חדשות לשחרר רעיונות עיצוביים ולעורר אותם לחיים באתר האינטרנט. ערכת עיצוב חדשה בשם "עשרים ואחת" יכולה לתמוך במספר גדול יותר של בלוקים ולשמש עבור מעצבי ובוני וורדפרס כמכחול ציור. ערכת העיצוב עשרים ואחד הינה כבד ריק לרעיונות עיצוב ומבנה, כאשר עורך הבלוקים הוא המכחול הטוב ביותר שכן הוא בנוי עבור עורך הבלוקים ועמוס בדפוסי בלוקים חדשים לגמרי אותם ניתן לקבל רק בערכת ברירת המחדל. ניתן לנסות פריסות שונות תוך שניות ספורות ולבחור בעיצוב הרצוי. יתרה מכך, ערכת ברירת המחדל הזו מציבה את הנגישות בלב אתר הוורדפרס. ערכת העיצוב תואמת את ההנחיות לנגישות ונותנת מענה למספר סטנדרטים מיוחדים יותר מתוך הנחיות הנגישות לתוכן באינטרנט: WCAG 2.1 ברמה AAA. ערכת העיצוב עשרים ואחת מאפשרת שימוש במגוון פלטות צבעים שנבחרו מראש בפסטל, שכולן תואמות לתקני AAA לניגודיות. ניתן גם לבחור צבע רקע אישי עבור ערכת העיצוב, כאשר תבנית העיצוב תתאים את צבעי הטקסט לנגישות – באופן אוטומטי! יש לציין כי גם מי שאינם מומחים בהנגשת אתרים יכולים כעת ליידע אחרים על מחויבות אתר הוורדפרס שלהם לנגישות – באמצעות תוסף התכונות החדש ניתן לפרסם הצהרת נגישות אותה אפשר לערוך ולפרסם – הצהרה אשר נכתבה כדי לתמוך בהקשרים ובתחומי שיפוט שונים.

כמו בגירסאות וורדפרס קודמות, גירסת וורדפרס 5.6 כוללת שיפורים בעורך הבלוקים אשר נועדו לשפר את חווית העריכה עבור משתמשי וורדפרס שעדיין לא התקינו את תוסף גוטנברג לעריכה באתר הוורדפרס שלהם. יחד עם זאת, גירסת וורדפרס זו כוללת גם עדכונים אוטומטיים לגירסאות וורדפרס עיקריות (במשך שנים, רק מפתחים הצליחו לעדכן את וורדפרס באופן אוטומטי. כעת, אפשרות זו קיימת ממש במרכז השליטה של האתר), תמיכה טובה יותר ב- PHP 8.0, אימות סיסמאות ליישומי REST API, שיפורי נגישות, שיפורי ממשק משתמש, כמות גדולה מאד של תיקוני באגים ורשימה ענקית של שיפורים עבור מפתחים.

וורדפרס 5.6 מגיעה עם גמישות פריסה רבה יותר ואפשרות לעריכת הפריסה עם או בלי קוד: גושי עמודות בודדות, עמודות מעורבות, כותרות ברוחב מלא – בקלות ויעילות. בחלק מערכות העיצוב, דפוסי בלוקים שהוגדרו מראש הופכים את הגדרת הדפים הסטנדרטיים באתר לדבר קל מאד לביצוע וכך מתקבלת אפשרות לייעול זרימת העובדה וחסכון בזמן, כמו גם שיתוף תכונות אלו עם לקוחות, עורכי האתר ועוד. כמו כן, על מנת לסייע בהוספת כתוביות לסרטונים, אפשר כעת להעלות אותם לפוסט או לדף באתר. הדבר מקל מאד על הנגשת סרטונים לכל מי שצריך או מעדיף להשתמש בכתוביות.

מומלץ לכל בעלי אתר וורדפרס לעדכן בהקדם לגירסה 5.6. יחד עם זאת, אנו ממליצים לבצע את עדכון הגירסה בסביבת פיתוח, לבדוק את כל מרכיבי העיצוב, הנראות והתפעול של האתר ורק לאחר שנראה כי הכל תקין – להעביר את האתר המעודכן לסביבת ביצוע.