הכירו את "אספרנסה", המהדורה הראשונה של וורדפרס לשנת 2021. "אספרנסה" נקראת לכבוד אספרנסה ספולדינג, ילדת פלא מוזיקלית מודרנית. דרכה כמוזיקאית מגוונת ומעוררת השראה. עם גרסה חדשה זו, וורדפרס מאפשרת למנהלי האתרים לעבוד בכמה מקומות שלא ניתן היה לבצע בהם שינויים והתאמות מבלי להיכנס לקוד או לשכור מתכנת וורדפרס: הפקדים הרלוונטיים ממוקמים בדיוק במקום בהם זקוקים להם וגם ביצוע שינויים בפריסה קלים יותר לביצוע מאי פעם.

התאמת גודל הגופן במקומות נוספים פשוטה ונגישה יותר: זאת, בזכות פקדי גודל הגופן הנמצאים בדיוק במקום בו זקוקים להם. אין יותר צורך ב"נדודים" למסך אחר בכדי לבצע את השינוי היחיד הזה! בלוקים לשימוש חוזר: מספר שיפורים הופכים את הבלוקים לשימוש חוזר ליציבים יותר וקלים יותר לשימוש. כעת הם נשמרים אוטומטית עם הפוסט כשלוחצים על כפתור העדכון. גרור ושחרר: גרור בלוקים ודפוסי בלוקים מה- inserter  היישר לפוסט.

אפשרויות נוספות מבלי לכתוב קוד מותאם אישית! יישור בגובה מלא, בלוק כפתורים בפריסה אנכית או אופקית כולל אפשרות להגדרת רוחב הכפתור לאחוז מוגדר מראש, בלוק אייקונים של רשתות חברתיות אשר מאפשר שינוי גודל האייקונים.

לוח צבעים ברירת מחדל פשוט יותר: פלטת צבעים יעילה חדשה זו מכווצת את כל הצבעים שהיו בעבר בקוד המקור של וורדפרס עד שבעה צבעי ליבה וטווח של 56 גוונים העומדים ביחס הניגודיות המומלץ של WCAG 2.0 AA כנגד לבן או שחור. ניתן למצוא את הפלטה החדשה בסכמת הצבעים המוגדרת כברירת מחדל של לוח המחוונים של וורדפרס ולהשתמש בה עבור ערכות עיצוב, תוספים או כל רכיב אחר.

מ- HTTP ל- HTTPS בלחיצה אחת: החל מעכשיו, מעבר של אתר וורדפרס מ- HTTP ל- HTTPS הינו מהלך של הקלקה אחת. וורדפרס תעדכן אוטומטית כתובות אתרים של מסדי נתונים עם ביצוע המעבר.

ממשק API חדש לרובוטים: ממשק ה- API החדש של הרובוטים מאפשר למנועי חיפוש להציג תצוגות מקדימות גדולות יותר של תמונות, מה שיכול להגביר את התנועה לאתר (אלא אם כן האתר מסומן כלא-ציבורי).

ניקוי שוטף לאחר עדכון ל- jQuery 3.5.1: במשך שנים jQuery עזרו לאלמנטים לנוע בדרכים שהכלים הבסיסיים לא יכלו. השיפורים ממשיכים וכך גם ב- jQuery. ב- 5.7, jQuery נהיה ממוקד יותר ופחות פולשני, עם פחות הודעות למשתמש.