וורדפרס מציגים את גירסה 5.9 בשם ג'וזפין – Joséphine לכבודה של זמרת הג'אז הבינלאומית עטורת השבחים Joséphine Baker. כפעילה למען זכויות האזרח, ג'וספין בייקר האמינה שכל בני האדם יכולים לחיות בהרמוניה יחדיו, בדיוק כפי שכלי נגינה שונים בלהקת ג'אז משתלבים יחד כדי ליצור יצירה שלמה. מהדורת וורדפרס האחרונה והרב תכליתית הזו ניתנת להורדה מאתר וורדפרס או לעדכון ישיר מפאנל ניהול וורדפרס. גירסרת וורדפרס 5.9 מעניקה למנהלי האתר אפשרות עריכת אתר מלאה: שליטה על כל אתר וורדפרס מפאנל ניהול האתר.

ערכת עיצוב Twenty Twenty-Two הינה ערכת עיצוב מבוססת בלוקים, הראשונה שבאה כברירת המחדל בהיסטוריה של וורדפרס. ערכות עיצוב של בלוקים נותנות מגוון רחב של אפשרויות חזותיות, החל מסכמות צבעים ושילובי גופנים ועד לתבניות דפים ומסנני תמונות, הכל מעורך האתר. ערכת העיצוב מגיעה עם התקנת וורדפרס 5.9 ובמידה ובוצע עדכון, ניתן למצוא אותה עם ערכות העיצוב האחרות המותקנות כבר באתר. קופסת צבע אישית: Twenty Twenty-Two אינה ערכת העיצוב היחידה שנבנצה לעריכת אתרים מלאה. ערכות נושא מבוססות בלוקים נוספות נמצאות בספריית Themes ומספרן יגדל במשך הזמן. כאשר משתמשים בכל אחד מהערכות העיצוב החדשות הללו, לא זקוקים יותר ל-Customizer. במקום זאת, יש כעת למנהלי אתר וורדפרס את כל הכוח של ממשק הסגנונות בתוך עורך האתר. בדיוק כמו ב-Twenty Twenty-Two, שם בונים את המראה והתחושה של האתר עם הכלים הדרושים לעבודה בממשק ידידותי שמתעורר לחיים בזמן העבודה על העיצוב.

בלוק הניווט: בלוקים מגיעים לניווט באתר – ליבה של חווית המשתמש. בלוק הניווט החדש נותן את האפשרות לבחור: תפריט רספונסיבי תמידי או כזה שמתאים את עצמו לגודל המסך של המשתמש. הבחירות הללו נזכרות ונשמרות! בגירסת וורדפרס 5.9 הבלוק שומר תפריטים כסוגי פוסטים מותאמים אישית אשר נשמרים בבסיס הנתונים.

בקרות בלוקים טובות יותר: וורדפרס 5.9 כוללת כלי טיפוגרפיה חדשים, בקרות פריסה גמישות ושליטה עדינה יותר בפרטים כמו מרווחים, גבולות ועוד – כדי לעזור למנהלי האתר לקבל לא רק את המראה, אלא את הליטוש שאומר שאכפת להם מפרטים קטנים כגדולים.

כוחם של דפוסים (Patterns): ספריית דפוסי וורדפרס היא הבית של מגוון רחב של דפוסי בלוק שנבנו כדי לחסוך למנהלי האתר זמן ולהוסיף לפונקציונליות של אתר וורדפרס. ניתן לערוך אותם כפי שרוצים, למשל אם צריך משהו שונה בכותרת העליונה או התחתונה של ערכת העיצוב, אפשר להחליף אותן בקליקים בודדים. עם תצוגת מסך כמעט מלאה שמושכת את מנהל האתר פנימה כדי לראות פרטים עדינים, סייר הדפוסים מקל על השוואה בין תבניות ובחירה בזו המתאימה ביותר למשתמשי האתר.

תצוגת רשימה מחודשת: בגירסת וורדפרס 5.9, תצוגת הרשימה מאפשרת לגרור ולשחרר את התוכן בדיוק היכן שרוצים. גם ניהול מסמכים מורכבים נעשה קל יותר בזכות פקדים פשוטים המאפשרים להרחיב ולכווץ חלקים תוך כדי בניית האתר ולהוסיף עוגני HTML לבלוקים כדי לעזור למשתמשי האתר להתמצא בדף.

בלוק גלריה טוב יותר: כעת ניתן להתייחס לכל תמונה בבלוק גלריה באותו אופן כאילו הייתה בבלוק תמונות. ניתן כעת לעצב כל תמונה בגלריה בצורה שונה, או להפוך את כולן לזהות למעט אלו שרוצים להשאיר ייחודיות. את פריסת התמונות ניתן לשנות על ידי גרירה ושחרור.

מומלץ לכל בעלי אתר וורדפרס לעדכן לגירסה האחרונה – 5.9.