וורדפרס מודיעים על שחרור מהדורת וורדפרס חדשה – 6.0. מהדורת וורדפרס זו מכונה בשם "Arturo" בהשראת מוזיקאי הג'אז זוכה הגראמי, Arturo O'Farrill. ארטורו, הידוע בהשפעתו על הג'אז הלטיני העכשווי, יצר יותר מ- 15 אלבומים המשתרעים על פני חמישה עשורים. עם כמעט 1,000 שיפורים ותיקוני באגים, המהדורה הגדולה השנייה של 2022 מפעילה יותר מ- 42% מאתרי האינטרנט ברחבי העולם. מומלץ לבעלי אתרי וורדפרס ומנהלי אתרי וורדפרס לשדרג את האתרים למהדורה החדשה על מנת לנצל את מלוא היתרונות של שיפורי יציבות, ביצועים והתפעול. יוצרי תוכן וורדפרס ייהנו מחבילה של תכונות חדשות המיועדות לשיפור חוויות הכתיבה והעיצוב: הרחבת עורך גוטנברג לחוויית עריכת אתר מלאה בוורדפרס מעידה על טיפול מורכב ומרחיק לכת והתמודדות קהילת וורדפרס על אתגרים קשים של שיפור חוויית כתיבת טקסטים, בניית פונקציונליות טובה יותר של בלוקים והוספת מחליף סגנונות אינטואיטיבי.

חווית כתיבה משופרת במהדורת וורדפרס 6.0: שפע שיפורים בכתיבה בין אם כותבים פוסט חדש או מוסיפים אלמנטים לעמוד קיים. בחירת טקסט על פני מספר בלוקים להעתקה והדבקה קלה יותר, הקלדת שני סוגריים פתוחים `[[` כדי לגשת במהירות לרשימה של פוסטים ודפים אחרונים, שמירה על סגנונות קיימים כאשר ממירים מספר בלוקים מסוג אחד לאחר – מבלוק פסקה לבלוק קוד למשל, יצירת כפתורים מותאמים אישית וכל כפתור חדש שיוצרים ישמר את ההתאמות האישיות בסגנון אוטומטי, הפיכת ענני התגים והאייקונים החברתיים למושכים עוד יותר עם הגדרות ופקדים מעודכנים כולל סגנון חדש עבור ענן התגים.

החלפת סגנון: ערכות נושא לבלוקים כוללות כעת את האפשרות להכיל מספר אפשרויות סגנון. הדבר מרחיב את מערכת הסיגנון החדשה עוד יותר ומאפשר קיצורי דרך לשינוי המראה והתחושה של האתר בתוך אותה ערכת עיצוב. בעיצובי בלוקים התומכים בתכונה זו ניתן לשנות גם את הגדרות כמו משקל הגופן וגם את אפשרויות הסגנון כמו פלטת הצבעים המוגדרת כברירת מחדל. כל זאת, במספר קליקים בודדים!

אפשרויות נוספות לתבניות עיצוב: וורדפרס 6.0 כוללת חמש אפשרויות תבנית חדשות לבלוקים: מחבר, תאריך, קטגוריות, תג וטקסונומיה. תבניות נוספות אלו מספקות גמישות רבה יותר עבור יוצרי תוכן: ניתן להשתמש בתמונות נבחרות בבלוק הכריכה, פקדי גודל תמונה מוצגים חדשים מקלים על השגת התוצאות הרצויות, בזמן עריכת תבנית, בבסיס או בין בלוקים, הכנסה מהירה מציגה תבניות וחלקי תבנית כדי לאפשר עבודה מהירה יותר וגילוי אפשרויות פריסה חדשות, בלוק השאילתה תומך בסינון על מספר מחברים, תמיכה בטקסונומיות מותאמות אישית ותמיכה בהתאמה אישית של מה שמוצג כאשר אין תוצאות.

דפוסים (Patterns) משולבים: דפוסים יופיעו כעת כאשר זקוקים להם במקומות נוספים, כמו בהוספה המהירה או בעת יצירת כותרת עליונה או תחתונה חדשה. כאשר בונים ערכות נושא לבלוק, קיימת כעת אפשרות לרשום דפוסים ממדריך התבניות באמצעות `theme.json`, מה שמאפשר תיעדוף דפוסים ספציפיים המועילים ביותר לעיצוב.

כלי עיצוב נוספים: כלי עיצוב חזקים ואינטואיטיביים עם כל מהדורה הכוללים: עיצוב פאנל צבעוני חדש אשר חוסך מקום אך עדיין מציג אפשרויות במבט חטוף, בקרת גבולות חדשה המאפשרת דרך פשוטה יותר להגדיר גבולות, רמות השקיפות של הצבעים מאפשרות אפשרויות צבע יצירתיות עוד יותר, שליטה על פערים, שוליים, טיפוגרפיה ועוד באוסף הבלוקים בבת אחת בבלוק הקבוצתי, מעבר בין וריאציות שורה וקבוצות כדי למקם קבוצות של בלוקים באופן גמיש יותר, שימוש בפונקציונליות תמיכת רווחים בבלוק הגלריה כדי ליצור מראה שונה – מהוספת מרווחים בין כל התמונות ועד הסרת מרווחים לגמרי.

תצוגת רשימה טובה יותר: קיצורי מקשים חדשים מאפשרים בחירת בלוקים מרובים מתצוגת הרשימה, לשנות אותם בכמות גדולה ולגרור ולשחרר אותם בתוך הרשימה. ניתן לפתוח ולסגור את תצוגת הרשימה בקלות כאשר היא מגיעה  מכווצת כברירת מחדל ומתרחבת אוטומטית לבחירה הנוכחית בכל פעם שבוחרים בלוק.

בקרות נעילה בלוק: במהדורה 6.0 של וורדפרס ניתן כעת לנעול את הבלוקים, לבטל את האפשרות להעביר בלוק, להסיר בלוק או גם וגם. מאפיין זה מפשט בניית אתר וורדפרס ומסירתו ללקוח הקצה כאשר הלקוח יכול להוסיף מהיצירתיות שלו מבלי לדאוג שישבור את נראות האתר בטעות.

ביצועים משופרים בוורדפרס 6.0: מהדורה זו כוללת מספר עדכונים המתמקדים בשיפור הביצועים של וורדפרס. שיפורים אלו מכסים מגוון תחומי ביצועים כולל שיפור הדף ומהירות הטעינה, הפחתת זמן הביצוע של סוגי שאילתות שונות, שמירה במטמון, תפריטי ניווט ועוד.

שיפור נגישות ב- וורדפרס 6.0: נגישות היא חלק בלתי נפרד ממשימת וורדפרס לטיפוח קהילה מכילה ותמיכה במשתמשים מכל הסוגים ברחבי העולם. וורדפרס 6.0 כוללת יותר מ- 50 עדכונים המתמקדים במיוחד בשיפור הנגישות של הפלטפורמה.