אם הנכם משתמשים ברכיב המסחר המקוון של וורדפרס – WooCommerce, ייתכן שכבר שמעתם על REST API. תכונה זו יכולה לפתוח עולם חדש לגמרי של אפשרויות עבור אתר המסחר האלקטרוני של וורדפרס! בעזרת REST API וכמה פקודות פשוטות, קל להתחיל להשתמש בנתוני ה- WooCommerce בדרכים חדשות ומרתקות. במאמר זה נציג את השילוב בין רכיב WooCommerce באתר וורדפרס לבין REST API.

השילוב בין REST API – Representational State Transfer לבין רכיב המסחר המקוון המוביל של וורדפרס – WooCommerce יוצר למעשה אינטראקציה של נתוני החנות יישום צד שלישי – ממשק API אשר מספק את הגמישות להשתמש בנתוני המסחר האלקטרוני בהקשרים אחרים. בפרט, שילוב זה נמצא בשימוש נרחב על ידי בעלי חנויות אשר רוצים לבנות אפליקציה ייעודית לנייד עבור לקוחותיהם. מכשירים ניידים מהווים למעלה מ- 65% מכל תעבורת המסחר האלקטרוני ו- 53% מהמכירות. ככל שמספר הקונים הניידים ימשיך לעלות, טכנולוגיות כמו REST API של WooCommerce יהפכו לחיוניות להגברת המכירות של כל אתר וורדפרס. יתר על כן, כאשר בונים את אפליקציית המסחר האלקטרוני של האתר באמצעות REST API, ניתן גם לצמצם את זמני טעינת דפי החנות (חיוני מאד מכיוון שמחקרים מצביעים על כך ש -64% ממשתמשי הסמארטפונים מצפים שהתוכן יטען תוך ארבע שניות או פחות). ממשק REST API בשילוב עם רכיב WooCommerce אינו מוגבל לטכנולוגיית צד קדמי מסוימת, כך שלבעלי אתר וורדפרס קיים חופש יצירתי לבנות פריסות חדשות שאינן מסתמכות על תוסף או ערכת עיצוב ספציפית של וורדפרס והמשמעות – חוויות קניות חדשניות עבור לקוחות האתר.

ניתן להתחבר ל- WooCommerce REST API באמצעות מפתח API. מפתח זה יאמת את הבקשה ויבטיח כי WooCommerce משרת בקשות API חוקיות בלבד. כדי ליצור מפתח API יש להגיע ל: WooCommerce > Settings > Advanced > REST API. כעת אפשר ליצור מפתח API. יש להזין שם ותיאור וגם לציין את המשתמש שיוצר מפתח זה. יש לשים לב לכך שהמפתח עשוי להיות מוגבל על סמך תפקיד וורדפרס של המשתמש. כעת אפשר לבחור את רמת הגישה למפתח ה- REST API שרוצים ליצור. במידה וקיימת כוונה לשנות את נתוני WooCommerce יש לוודא שבוחרים בגישת קריאה / כתיבה. לאחר הזנת המידע לוחצים על יצירת מפתח API. כעת WooCommerce תיצור מפתח לקוח ומפתח סודי ללקוח. יש צורך בשניהם בכל פעם שמתחברים ל- WooCommerce REST API ולכן מומלץ לאחסן אותם במקום מאובטח ונגיש בקלות. בעת תקשורת עם ממשק ה- API של REST, קיימת אפשרות להשתמש בלקוח כגון Insomnia API אשר מספק ממשק משתמש גרפי (GUI) המקל על האינטראקציה עם ממשק היעד של ה- API.

WooCommerce REST API מאפשר לערוך כל מוצר במלאי. לפני שניתן יהיה לעדכן מוצר יש למצוא את המזהה הייחודי שלו (ID). בנוסף לעריכת מוצרים קיימים, קיימת אפשרות להשתמש בממשק ה- API כדי להוסיף מוצרים חדשים לקטלוג החנות המקוונת. אם רוצים לכלול תמונות מוצרים, יש לאחסן את קבצי התמונה בשרת אחסון ואז להוסיף את כתובות התמונות שלהם לבקשות יצירת המוצרים. בכל עת ניתן גם לעדכן פרטי לקוחות: שינוי כתובת או פרטי ביצוע תשלום.