התוסף הראשון אשר מופיע בתוצאות החיפוש של גוגל בחיפוש אחר SEO לאתרי וורדפרס, הינו פלאגין YOAST. פלאגין YOAST לאתרי וורדפרס הוא פלאגין רב עוצמה אשר תפקידו להתאים ולנהל את הגדרות ה- SEO (אופטימיזציה למנועי חיפוש) באתר וורדפרס. השימוש בפלאגין מהווה החזר השקעה עבור התוצאות שהוא נותן, מאות אלפי משתמשי וורדפרס מטמיעים אותו באתריהם והתמיכה של חברת הפיתוח היא בין הטובות שיש. הפלאגין מאפשר לאתרי וורדפרס להגיע למאפייני הנראות הטובים ביותר עבור גולשים באתר ועבור מנוע החיפוש גוגל – עובדה המסייעת רבות להגברת התעבורה באתר וורדפרס והסיכוי להימצאותו מדורג גבוה בתוצאות חיפוש. יחד עם זאת, לפלאגין YOAST יש מסכת הגדרות ארוכה ועמוקה אשר יש להכיר ולהבין בטרם מפעילים את הפלאגין.

השימוש בפלאגין מומלץ לבעלי אתר וורדפרס מתחילים ומנוסים. התקנת פלאגין YOAST באתר וורדפרס אינה שונה מהתקנת כל פלאגין אחר. פאנל ניהול הפלאגין מציג רשימת בעיות SEO להן יש לתת פיתרון, כאשר תפריט עזרה זמין לסייע להבנת הבעיות ודרכי ההתמודדות עמן. לפלאגין YOAST הגדרות פרטניות לפי סוגי אתרים: בלוג, אתר מסחר, אתר פרטי, אתר חדשות ואתר עסקי. הפלאגין בודק אם מדובר באתר המייצג אדם או ארגון וזאת, לצורך עדכון גרף הידע של גוגל.

אחד משלבי ההתקנה והגדרת פלאגין YOAST הוא חיבורו לקונסולת החיפוש של גוגל, באמצעות קוד אותנטיקציה ייחודי של בעלי האתר ובעלי חשבון גוגל. בשלב זה, ייתן הפלאגין רשימה של מאפייני SEO הרלוונטיים לאתר הספציפי, כלים למנהל האתר והגדרות אבטחה. יש לציין כי פלאגין YOAST יוצר חיבור בין האתר לרשתות חברתיות באופן שמעדכן את גוגל להציג את חשבונות הרשתות החברתיות לצד המותג, כאשר מתבצע חיפוש של שם המותג בגוגל. כמו כן, ניתן לייצר באמצעות הפלאגין גם מפת אתר SML דינאמית אותה נין להגיש לכלי מנהל האתרים של גוגל. במפת אתר זו ניתן להגדיר פוסטים וסוגי פוסטים אשר לא ייכללו במפת האתר. מאפיינים נוספים של פלאגין YOAST לאתר וורדפרס כוללים אפשרות ליצירת פירורי לחם, כתובות URL ידידותיות למנועי חיפוש ועדכוני RSS.