נכון להיום, PHP בגירסה 7 קיים כבר כשנה, אך מסתבר שרק כ-5% מאתרי הוורדפרס בעולם עברו לפעול תחת גירסה זו של PHP וכתוצאה מכך, אתרי וורדפרס רבים נותרים פגיעים ובעלי ביצועים נמוכים מכפי שהיו יכולים להיות.

אנו ממליצים לבעלי אתרי וורדפרס לשדרג את גירסת ה- PHP של אחסון האתר לגירסה 7 מהסיבות הבאות:

  1. דרישות המינימום משרתי אחסון אתרים להפעלת אתר וורדפרס – עלו.
  2. גירסת PHP 7 מאפשרת לאתר וורדפרס לפעול במהירות גדולה פי 2-3 מאשר אתר וורדפרס תחת גירסה 5.5.
  3. שדרוג לגירסת PHP 7 בשרת אחסון האתר עשויה להעלות את ניצול משאבי הזיכרון של שרת האחסון ב- 30%-50%.
  4. שיפור משמעותי בניצול משאבי התעבורה של אתר וורדפרס (עד פי 3 שאילתות לשניה) בזכות שדרוג אחסון אתר וורדפרס ל- PHP 7.
  5. טיפול בשגיאות: PHP 7 הביא לכך ששגיאות רבות הוחלפו ב- "object-oriented exceptions" כך שקל יותר למצוא באגים באתרי וורדפרס ולטפל בהם.
  6. תמיכה ארוכת טווח: התמיכה בגירסת PHP 5.5 עומדת להסתיים בשנת 2018, לעומת התמיכה בגירסה PHP 7 אשר תהיה לטווח של שנים קדימה. תמיכה זו תכלול תיקוני באגים, עדכוני אבטחה ותחזוקה כללית.

יש לציין שהשיפור בביצועים שצויינו לעיל, מישתנים בהתאם לתבניות העיצוב של אתרי וורדפרס, הפלאגינים הפועלים באתרים וכן, במאפייני מערך אחסון האתר (אחסון וורדפרס בשרת מבוסס דיסקים SSD עשוי להעלות את מהירות הטעינה של האתר בצורה ניכרת ובשילוב הפעלת האתר תחת PHP 7, אף יותר).

כמו כן, יש לציין כי לפני השדרוג ל- PHP 7, יש לוודא כי תבנית העיצוב וכל הפלאגינים הפועלים באתר וורדפרס מותאמים ל- PHP 7. במידה ולא, יש לפנות למפתחי תבנית העיצוב ולמפתחי הפלאגינים ולבקש מהם התאמות ל- PHP 7, אחרת אתר הוורדפרס עלול להפסיק לפעול או לפעול בצורה בלתי תקינה.