תוסף וורדפרס Yoast SEO בגרסה 19.7 התגלה כמכיל התנגשות עם תוספים אחרים, מה שגרם לאתרים לחוות שגיאות קריטית ולקריסה. זו הפעם השלישית השנה שבה התנגשות עם תוסף אחר גרם לעדכון של Yoast להיכשל. מפתחי Yoast חקרו את הדיווחים ופרסמו במהירות עדכון חדש שתיקן את הבעיה.

ישנן סיבות מרובות לשגיאה קריטית אך במצב זה היא נגרמה על ידי עדכון ל- Yoast SEO שבו הקידוד התנגש עם תוסף אחר. מצב זה יכול להתרחש מכיוון ששני תוספים מנסים לעשות משהו אבל אחד בעצם מבטל את השני או מונע ממנו לתפקד. דימוי להתנגשות תוספים יכולה להיות שתי מכוניות הנוסעות בכיוונים מנוגדים בכביש של נתיב אחד. באופן אידיאלי, תוסף וורדפרס מתחשב בקידוד שלו בתוספים אחרים, במיוחד בתוספים הנפוצים, כך שאף אחד מהתוספים לא מנסה לעשות משהו שמונע מתוספים אחרים לעשות את שלו. זה בדיוק מה שקרה עם עדכון Yoast 19.7: ל- Yoast 19.7 הייתה התנגשות עם תוספים אחרים (או קידוד מותאם אישית) שמשנים את כתובת ה- URL לכניסה למנהל המערכת. שינוי כתובת ה- URL לכניסה הוא אמצעי אבטחה שנועד להערים על האקרים אשר נכנסים אוטומטית לכתובת ברירת המחדל עבור כניסות מנהל ומנסים לנחש את אישורי סיסמת הכניסה.

יש לציין כי מפתחי Yoast היו שקופים ב-100% לגבי הבאג ופרסמו בטוויטר ציוץ שתיאר למשתמשים מה קרה. אחד השינויים שהוצגו עם Yoast 19.7 (על פי לוג הפיתוח של תוסף Yoast) היה שיפור באופן שבו התוסף מטפל בשגיאות קריטיות על ידי מניעת הפעלתו בדף הכניסה. Yoast פרסמו עדכון חדש תוך שעתיים מההודעה שהם זיהו באג בעדכון ושהם עובדים על פתרון. לאחר מכן Yoast הוציאה עדכון חדש לתוסף – גרסה 19.7.1. מומלץ לכל משתמשי התוסף לעדכן לגירסה זו.

התנגשויות תוספים אינן בלעדיות ל- Yoast, הדבר פשוט יותר בולט כשזה קורה ל- Yoast כי בסיס המשתמשים שלהם מגיע למיליונים. עם זאת, זו הפעם השלישית השנה שבה התנגשות תוסף שגרמה לשגיאה קריטית, קשורה לעדכון תוסף Yoast. מייסד Yoast SEO Plugin הסביר בציוץ בטוויטר כי לא תמיד ניתן להסביר את אלפי התוספים במערכת האקולוגית של וורדפרס שאיתם עלולות להתרחש התנגשות קידוד: "60,000+ תוספים: איך אתה בודק את הפלאגין שלך מול כל אלו? אם למישהו יש רעיונות טובים, כולי אוזן". מייסד חברת הפיתוח גם ציין כי Yoast תמיד בודקים את עדכוני התוספים שלהם עם רבים מהפלאגינים הפופולריים ביותר לפני שחרור העדכון לקהילת וורדפרס.